پیشرفت کنکارآفرینی

واقعیت‌ های شگفت انگیز درباره خواب دیدن که تا به حال نمی‌دانستید

خواب دیدن بخش جدانشدنی از زندگی ما است. برخی از خواب‌ها ترسناک هستند و برخی دیگر الهام بخش یک کار جدید. اگر می‌خواهید با رمز و راز گوناگون پیرامون مسئله خواب دیدن، آشنا شوید در ادامه مطالب با ما همراه باشید.رؤیای مرموز، سردرگم، زندگی کردن در جهنم و خواب‌های مختلف و عجیب دیگری که هر شب ما میبینیم، همگی خبر از جهان خاص خواب‌ها می‌دهد. ما در ادامه قصد داریم تا چند مورد شگفت انگیز درباره رؤیاها را به شما معرفی کنیم که تاکنون هرگز نمی‌دانستید.

۱-شما نمی‌توانید در هنگام خواب چیزی بخوانید، یا زمان را بگویید

اگر شما مطمئن نیستید که خواب هستید یا نه، سعی کنید چیزی را بخوانید، اگر موفق شدید که خواب نیستید و اگر نشدید حتماً در خواب هستید. اکثر مردم نمی‌توانند در خواب چیزی را بخوانند. همین اتفاق برای ساعت نیز است. زمانی که شما خواب باشید قادر به فهمیدن اینکه ساعت چند است، نیستید. زیرا هر بار که به ساعت درون خوابتان نگاه کنید یک زمان دیگر را نشان می‌دهد و دائم تغییر می‌کند.

۲- خواب دیدن واضح

گروهی از مردم خاص وجود دارند که سعی می‌کنند با تمرین‌های مختلف کنترل خواب خود را در دست بگیرند. آن‌ها ظاهراً می‌توانند در خواب با اراده خودشان پرواز کنند، از دیوار عبور کنند، به ابعاد زمانی مختلف سفر کنند و حتی به گذشته بروند. این امر هنوز به طور کامل ثابت نشده اما شواهد نشان می‌دهد که امکان کنترل خواب وجود دارد.

۳-انجام اختراع با الهام از رؤیاها

رؤیاها، مسئول بسیاری از بزرگ‌ترین اختراعات بشر هستند که برای نمونه ۵ مورد آن را به شما معرفی خواهیم کرد:

  • ایده گوگل- larry page
  • ژنراتور متناوب- Tesla
  • فرم مارپیچ مارپیچ دوگانه- DNA- James Watson
  • چرخ خیاطی- Elias Howe
  • جدول تناوبی- Dimitri Mendeleyev

و بسیاری از اختراعات کوچک و بزرگ دیگر…

۴- فلج خواب

فلج خواب گویی یک جهنم واقعی است، اتفاقی که اگر آن را تجربه کرده‌اید می‌دانید که تا چه اندازه وحشتناک است. دو ویژگی مهم در فلج خواب وجود دارد، یکی آنکه به هیچ عنوان نمی‌توانید حرکت کنید و دیگر اینکه حس می‌کنید یک موجود بد مانند شیطان درون اتاق شما وجود دارد، حس ترس و وحشت فوق‌العاده‌ای شما را در برگرفته و اصلاً شبیه به رؤیا دیدن نیست و گویی ۱۰۰% واقعی است!

 

۵- رؤیاهایی که پیش‌بینی می‌کنند

تاکنون اتفاق افتاده که مردم خوابی را دیده‌اند و به همان شیوه‌ای که آن‌ها در خواب دیده‌اند بعداً به وقوع می‌پیوندد. یعنی به طور اجمالی می‌توان گفت که آن‌ها در خواب، بخشی از آینده را دیده‌اند. واقعیت این است که نمی‌توان گفت این اتفاق تصادفی است. نمونه چند خواب معروف که بعدها به حقیقت پیوسته را در ادامه می‌خوانید:

  • آبراهام لینکلن ترور خود را در خواب دیده بود
  • بسیاری از قربانیان ۱۱ سپتامبر درباره این اتفاق قبل از فاجعه به پلیس گزارش داده بودند
  • رؤیای “مارک تواین” از مرگ برادرش
  • ۱۹ رؤیای تأیید شده از به وقوع پیوستن جریان کشتی تایتانیک

۶- اختلالات خواب REM

در حالت REM (حرکت سریع چشم) در مرحله خواب، بدن شما به طور کامل فلج می‌شود. در موارد نادر گزارش شده که انسان همان چیزی که در خواب می‌بیند را در یک لحظه اجرا می‌کند. این باعث شده که در برخی موارد دست و پای فرد در برخورد با مبلمان و اشیا اطراف دچار شکستگی شود.

۷-راه رفتن در خواب

راه رفتن در خواب امری نادر است، اما با این حال اتفاق می‌افتد و بسیار خطرناک است. و به نوعی شکل افراطی اختلالات خواب REM است. آن‌ها تنها رؤیای خود را انجام نمی‌دهند بلکه دست به کارهای عجیب و غریبی می‌زنند. در بین آن‌ها مواردی از جمله رانندگی، دعوا، پرت شدن از ساختمان نیز گزارش شده است که بسیار عجیب است.

۸-افزایش فعالیت مغز

برخی از مردم فکر می‌کنند که مغز نیز در شب همانند بدن استراحت می‌کند، اما باید بدانید در حالی‌ که شما به آرامی به خواب فرو می‌روید اما فعالیت مغز شما بیشتر می‌شود.

۹-خلاقیت و رؤیاها

همان طور که قبلاً گفتیم رؤیاها باعث بسیاری از اختراعات هستند، به‌طور کلی خواب‌ها می‌توانند خلاقیت و ایده پردازی را در افراد تقویت کنند. در اصطلاح گفته می‌شود که خوابیدن خلاقیت انسان را شارژ می‌کند.

۱۰-همیشه خواب می‌بینیم اما به یاد نمی‌آوریم

بسیاری از مردم می‌گویند که آن‌ها خواب نمی‌بینند و یا کمتر خواب می‌بینند. این حقیقت ندارد، در واقع خواب دیدن یک امر عادی است و  همه‌ی ما هر شب خواب می‌بینید اما هنگام بیدار شدن آن را به یاد نمی‌آوریم. آمارها نشان می‌دهد حدود ۶۰% از مردم خواب‌های خود را فراموش می‌کنند.

۱۱- در خواب فقط چهره‌های قبلاً دیده شده را می‌بینیم

محققان می‌گویند که ما در خواب فقط چهره‌هایی را می‌بینیم که قبلاً در زندگی عادی حتی ۱ بار هم که شده آن‌ها را از قبل دیده باشیم. پس مراقب باشید، بانوی پیر ترسناکی که در کنار شما در اتوبوس ایستاده نیز ممکن است در کابوس بعدی شما باشد.

۱۲-بیشتر رؤیاها منفی هستند

یکی از نکات جالبی که باید بدانید این است که رؤیاهای بد و منفی بیشتر از رؤیاهای خوب و مثبت هستند. بیشترین حسی که پس از خواب دیدن گزارش شده حس ترس، خشم و اندوه بوده است و شاید این بدترین فاکتور خواب دیدن باشد

۱۳-رؤیاهای چندگانه

شما ممکن است به تعداد زیادی رؤیاهای مختلف را در طول خواب شبانه خود ببینید. این بیشتر در نوع اختلالات REM دیده می‌شود. اما یک فرد معمولی به طور متوسط حدود ۲-۳ ساعت از زمان خوابش را خواب می‌بیند.

۱۴- تفاوت‌های جنسیتی

جالب است بدانید، حدود ۷۰% از افرادی که در خواب یک مرد وجود دارند مرد هستند. اما در خوابی که زن‌ها می‌بینند به میزان برابری زن و مرد وجود دارد.

۱۵- همه خواب‌ها رنگی نیستند

حدود ۱۲% از مردم هستند که خواب‌های آن‌ها فقط سیاه و سفید است.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن