خانه داریخانه و خانواده

توالت و راه‌های تمیز کردن آن (قسمت دوم)

تمیز کردن توالت همیشه جزو کارهای سخت خانه محسوب می‌شود، اما تمیز کردن آن ضروری است. در ادامه روش دیگری که می‌توانید برای تمیز کردن توالتتان از آن استفاده کنید آمده است:

پاک کردن سریع

ابزارتان را آماده کنید. اگر حتی از فکر پاک کردن توالت هم میترسید، لازم است همه آن چیزی که برای تمیز کردن لازم است را قبل از اینکه کار را شروع کنید، آماده کنید. دستکش لاستیکی که بسیار ضروری است و علاوه بر آن چیزهایی که در ادامه آمده است را بردارید: برس توالت، دستمال مرطوب‌کننده بهداشتی، مسواک قدیمی و غیرقابل استفاده و پاک‌کننده توالت.

نکته بهداشتی مهم- یک جفت دستکش صرفاً برای تمیز کردن توالت نگه‌دارید. آن‌ها را در رنگی متفاوت نسبت به دیگر دستکش‌هایی که دارید، بخرید. به‌این‌ترتیب، به‌اشتباه از آن‌ها برای شستن ظرف‌ها و غیره استفاده نمی‌کنید.

شما همچنین ممکن است به یک پاک‌کننده چندمنظوره نیاز داشته باشید. می‌توانید از فروشگاه مواد غذایی بخرید اما اگر می‌خواهید صرفه‌جویی کنید، می‌توانید پاک‌کننده خود را با اضافه کردن ۱ قاشق غذاخوری صابون ظرف‌شویی به ۶ اونس آب، درست کنید.

دستکشتان را دست کنید.

کاسه را پاک‌کنید. شما می‌توانید قسمت‌های مختلف را به هر ترتیبی که می‌خواهید پاک‌کنید اما اگر عجله دارید، بهتر است با کاسه آن شروع کنید. به‌این‌ترتیب، اگر هنگام تمیز کردن، آب کثیف را از کاسه بیرون بریزید، باعث می‌شود قسمت‌هایی که به‌تازگی تمیز کرده‌اید، کثیف نشوند. از برس توالت برای پاک کردن لکه‌ها یا نشست‌های مواد معدنی که می‌بینید استفاده کنید. ممکن است برای از بین بردن برخی لکه‌های خشک‌شده نیاز به کمی فشار و نیروی بیشتر داشته باشید. برای پاک‌کنندگی بیشتر، یک قطره پاک‌کننده توالت یا پاک‌کننده چندمنظوره را درون آب بریزید و برس را درون آن فرو ببرید و سپس تمیز کنید.

لبه کاسه را تمیز کنید. اکنون‌که کاسه را تمیز کردید، زمان آن رسیده که نقاط اصلی تماس-یعنی لبه‌های بالایی و پایینی را تمیز کنید. از پاک‌کننده چندمنظوره و حوله کاغذی(یا یک دستمال بهداشتی یک‌بارمصرف) برای تمیز کردن سریع لبه‌ها استفاده کنید. اگر می‌خواهید می‌توانید از یک مسواک قدیمی برای نقطه‌های دور از دسترس میان در و بدنه توالت استفاده کنید.

بدنه توالت را سریع تمیز کنید. درنهایت، وقت آن است که بدنه را تمیز کنید. با استفاده از اسپری، قسمت‌های بیرونی توالت را با پاک‌کننده چندمنظوره تمیز کنید. از یک حوله کاغذی برای خشک‌کردن بدنه استفاده کنید و مهم‌تر از آن مطمئن شوید که دکمه سیفون را نیز تمیز می‌کنید. علاوه بر این شما ممکن است به‌راحتی یکپارچه را در محلول آب گرم قرار دهید و دوباره از آن پارچه استفاده کنید.

ابتدا نقاط بالایی توالت را تمیز کنید- به‌این‌ترتیب، اگر آب کثیف یا مایع پاک‌کننده‌ای باشد پایین می‌ریزد و درجایی می‌رود که هنوز تمیز نکرده‌اید.

فراموش نکنید که مناطقی که نمی‌بینید را همچون پشت مخزن توالت را که رو به دیوار است تمیز کنید. برای پاک کردن موفقیت‌آمیز این مناطق، ممکن است نیاز به استفاده از مسواک داشته باشید.

سیفون را بزنید. توالت شما اکنون باید بهتر از آن چیزی که بود به نظر برسد. برای از بین رفتن آب کثیفی که در کاسه انباشته‌شده بود، سیفون را بزنید. اگر از دستمال توالت برای تمیز کردن استفاده می‌کنید، فرصت خوبی است تا از شر آن‌ها خلاص شوید چراکه از مسدود شدن دریچه توالت‌تان جلوگیری می‌کند.

تمیز کردن مناطق اطراف توالت

وسایل را از اطراف و بالای آن بردارید. قبل از اینکه شروع کنید، هر چیزی که ممکن است مانع تمیزکاری شما شود را بردارید- جعبه دستمال، عکس و غیره. چراکه شما می‌خواهید یک تمیزکاری کلی انجام دهید باید بتوانید به هر گوشه و کناری دسترسی داشته باشید.

گردوخاک وسایلی که روی توالت قرار داده‌اید را از بین ببرید. شما دل‌تان نمی‌خواهد که توالت تمیز شما با گردوخاکی که قاب عکس گرد گرفته یا جعبه دستمال انتقال می‌دهند، کثیف شود. دستکش دست‌تان کنید، سپس وسایلی که اطراف توالت است را به‌سرعت تمیز کنید. نرم و مرطوب روی آن دسته از وسایلی که ضد آب هستند بکشید یا اگر نیستند تنها یک گردگیری ساده کافی است. تنها با یک حوله کاغذی آن‌ها را پاک‌کنید و سر جایشان بگذارید.

منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن