خانه داری

مرتب کردن حمام با ۹ روش کاربردی (قسمت اول)

سازماندهی حمام و دستشویی شاید یک کار  پیش‌پا افتاده‌ای باشد، اما این دو از محیط‌های حساسی هستند که در صورت  تمیز نکردن آنها، می‌توانند بسیار کثیف و آلوده شوند و محیطی را به وجود بیاورند که میکروب‌ها به‌راحتی در آن رشد کنند، بنابراین لازم است که هر چند وقت یکبار آنها را تمیز و سازمان‌دهی کنید.

از طرف دیگر هنگام صبح که از خواب بیدار می‌شوید شاید  بخواهید دوش بگیرید یا به دستشویی بروید، اگر این محیط‌ها کثیف یا بهم‌ر یخته باشند، نمی‌توانند حس خوبی را در شما ایجاد کنند و احتمالاً این حس بد به تمام ساعات روزی که در پیش دارید انتقال خواهد یافت. داشتن یک حمام تمیز و مرتب‌شده، باعث می‌شود شما راحت‌تر و سریع‌تر استحمام کنید و احساس راحتی بیشتری داشته باشید. چه کسی نمی‌خواهد کارهایش راحت‌تر و سریع پیش برود، آن‌هم در آرامش کامل؟ اگر نمی‌دانید که باید چه‌کاری باید انجام دهید و از کجا شروع کنید، با ما همراه باشید، در ادامه می‌خواهیم ۹ راه کاربردی و آسان برای سازماندهی حمام سازمان‌دهی حمام و دستشویی خانه‌تان به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

جدا ساختن چیزهای بدردنخور

خیلی از مواقع، محیط دستشویی و حمام خانه‌تان تمیز و ضدعفونی است ولی مشکل چیز دیگری می‌تواند باشد. مشکل وسایل و لوازمی است که دیگر بدرد نمی‌خورند و فقط فضا را اشغال کرده‌اند و احتمالاً هم شما از سر بی‌حوصلگی حتی به آن‌ها دست هم نزده‌اید. حتماً می‌پرسید منظور ما از لوازم دور ریختنی چیست؟ منظور ما هر چیزی است که دیگر بدرد نمی‌خورد، برای نمونه بطری خالی شامپو، پوست صابون، لوازم‌آرایشی تاریخ‌ مصرف گذشته، حوله نخ شده، وسایل آرایه‌ای بیش‌ازحد بزرگ و چیزهایی از این‌ دست. بهتر است هر چه زودتر از شرشان خلاص شوید.

حتماً از سینی‌ها و ظروف تخت استفاده کنید

برای چیزهایی مثل صابون، مایع دستشویی، گوش پاک‌کن و … می‌توانید از ظروف تخت و سینی‌ها استفاده کنید. استفاده از این ظروف علاوه بر زیبایی، باعث تمیز ماندن سطح کابینت‌های شما نیز می‌شود و به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را بشویید.

 از سطح بیرونی درب کابینت و کمدها استفاده کنید

استفاده از سطح بیرونی کابینت‌های نصب‌شده درون دستشویی و حمامتان، می‌تواند برای شما مقدار زیادی فضا به ارمغان بیاورد. قلاب‌های چسبیدنی یا آویزان شدنی می‌توانند گزینه خوبی برای این کار باشند و در ضمن به علت این‌که اتصال دائمی ندارند (پیچ نمی‌شوند و یا جوش داده نمی‌شوند) در صورت تغییر دیزیان یا تمیزکاری، به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را جدا کنید. گزینه مناسب دیگری که خیلی به کارتان می‌آید، استفاده از لیوان‌ها یا جاهای مخصوص مسواک یا صابون است که به‌راحتی بر روی در کابینت با کاشی چسبانده می‌شوند. بنده به‌شخصه به آن‌ها خیلی علاقه دارم و همیشه آن‌ها استفاده می‌کنم.

سازماندهی حمام با استفاده از ظروف تقسیم‌کننده کشو

کشوهای کابینت به دلیل ارتفاع کمی که دارند، تقریباً یک فضای دوبعدی را در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر وسیله‌ها را کنار هم در داخل کشو بگذارید، بعد مدتی به‌هم‌ریخته و نامنظم می‌شوند. تقسیم‌کننده‌های کشو، باعث می‌شوند که هر چیزی را طبق یک دسته‌بندی خاصی مرتب کنید تا سریع‌تر آن‌ها را پیدا کنید.

مطالب مرتبط
منبع
cleanandscentsible
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن