پیشرفت شخصیپیشرفت کن

سه اصل مهم برای قرار دادن دیگران در دایره درونی خود

زندگی در حال تغییر است، برای موفق شدن در این شرایط ناپایدار باید با افرادی همکاری کنیم، بتوانیم به آن‌ها اعتماد داشته باشیم و آن‌ها را وارد دایره درونی خود کنیم، در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم دایره درونی و فرایند انتخاب افراد برای وارد شدن به این حوزه را بیان کنیم.

دایره درونی یعنی قرار دادن افراد در حوزه صمیمیت، در زمینه کار، مشارکت در تجارت یا انتخاب آن‌ها برای داشتن زندگی مشترک. به عبارت دیگر افرادی که قرار است از این به بعد بیش از دیگران با آن‌ها مشارکت و همکاری داشته باشیم تا به اهداف مشترکی که در ذهن داریم برسید در این حوزه قرار می‌گیرند. در زیر سه اصل مهم در انتخاب این افراد بیان شده است.

وفاداری از صمیم قلب

وفاداری عامل بسیار مهم در حلقه درونی شما به حساب می‌آید، نکته بسیار مهم در مورد وفاداری این است که آن‌را نمی‌توان به کسی آموزش داد و یا خریداری نمود، وفاداری چیزی است که یا در وجود افراد مشاهده می‌شود یا وجود ندارد. برای انتخاب افراد مناسب که با شما همکاری کنند یا در کنار شما باشند سؤالات بسیاری وجود دارد مثلاً آیا فرد مناسبی است، آیا می‌توانم به او اعتماد کامل کنم و او را وارد دایره درونی خود کنم، در این میان بهتر است در گام اول بیشتر تمرکز خود را بر روی وفاداری افراد قرار دهید، در انتخاب افراد هرگز عجله نکنید و تا زمانی که وفاداری او به شما ثابت نشده است به او اعتماد کامل نداشته باشید.

” بسیاری افراد می‌خواهند با شما در لیموزین سوار شوند اما آنچه شما واقعاً می‌خواهید همراهی کسی است که با شما اتوبوس سوار شود” اپرا وینفری

ارتباط گسترده، کلید موفقیت شماست

ارتباطات برای رسیدن به موفقیت بسیار مهم است، برقراری ارتباط خوب و شفاف در دایره‌ درونی شما منجر به سرعت بیشتر در رسیدن به اهداف‌تان می‌شود؛ بنابراین باید از بین افراد وفادار به دنبال کسی باشید که به خوبی بتوانید با او ارتباط برقرار کنید و به راحتی نظرات خود را با او به اشتراک بگذارید، بدون اینکه نگران باشید در رابطه اشتباهی رخ دهد؛ بنابراین داشتن ارتباط شفاف و آزاد یکی از روش‌های مؤثر برای رسیدن به اهدافی است که دارید. اگر شما با فرد مورد نظر رابطه‌ای شفاف و واضحی ندارید هرگز در رسیدن به اهداف‌تان موفق نخواهید بود.

چشم انداز اهداف خود را ببینید

نکته بسیار مهم در پیشرفت ایده‌ درونی شما داشتن چشم انداز است، چشم انداز به شما نشان می‌دهد که چه چیزی می‌خواهید و مقصد نهایی کجاست بنابراین بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌کنید تا به اهداف خود برسید. اگر شما در زندگی خود چشم اندازی نداشته باشید از کجا می‌دانید باید چه کار کنید و به کدام طرف حرکت کنید در این صورت مانند نابینایی خواهید بود که امکان هیچ رشدی ندارد. همانطور که نداشتن چشم انداز در زندگی شما نمی‌توانند به رشد شما کمک کند این امر در مورد دیگران نیز صادق است، بنابراین داشتن چشم انداز به شما و افرادی که در دایره درونی شما قرار گرفته‌اند کمک می‌کند تا مسیر حرکت خود را به خوبی پیدا کنند و در آن قدم بگذارند، برای موفق شدن در قالب یک تیم، بسیار مهم است که تمام افراد تیم دارای چشم انداز مشترک باشند. همچنین در کارهای تیمی باید به اهداف همدیگر و چشم اندازهای یکدیگر احترام گذاشت تا به موفقیت رسید.

توجه داشته باشید برای کسب و کار موفق یا زندگی مشترک عالی باید ابتدا برای خود یک دایره درونی انتخاب کنید؛ دایره درونی به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری به اهداف خود برسید، سپس به انتخاب افراد برای قرار گرفتن در این دایره توجه داشته باشید، این افراد باید نسبت به شما وفادار، دارای ارتباط مؤثر و شفاف با شما و همچنین چشم انداز مشترک باشند تا به رشد شما کمک کنند.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن