زیباییسلامت باش

نکات ساده در مورد آرایش ابرو و آرایش چشم (قسمت اول)

ابرو  نقش بسیار مهمی برای نشان دادن چشم به زیباترین شکل ممکن دارد بنابراین در کنار آرایش چشم باید به پیراش و آرایش ابرو‌ نیز توجه نمود در قسمت اول این مقاله می خواهیم در مورد پیرایش و آرایش ابرو نکاتی را بیان کنیم.

اکثر ما معتقد هستیم چشم جایگاه خاصی در صورت ما دارد و آرایش چشم و استفاده از سایه چشم، ریمل مژه، ریمل ابرو و غیره همچنین شیوه آرایش چشم‌ها و هماهنگی آرایش با فرم صورت باعث زیباتر شدن ما می‌شود. در اینجا می‌خواهیم به شما یاد بدهیم که چگونه چشم‌های خود را آرایش کنید. ابتدا باید بدانید که چشم‌ها حالت‌های منحصر به‌ فردی دارند و آرایش برای هرکدام از آنها متفاوت از دیگری است اما برای هر نوع چشمی بدون استثنا باید از خط چشم استفاده نمود.

ابزارهای مناسب برای اصلاح ابرو

با داشتن ابزار مناسب و استفاده درست از ابزار همانطور که در پایین اشاره شده است بدون رفتن به سالن زیبایی می‌توانید ابروهای مرتب و زیبا داشته باشید

  • برس ابرو: برس ابرو ابزار بسیار مهمی برای آرایش ابرو به شمار می‌رود همچنین با استفاده از آن می‌توان مژه‌های به هم چسبیده را هنگام استفاده از ریمل مژه جدا کرد و ابروها را بعد از استفاده از ریمل ابرو حالت داد. برای آرایش ابرو ابتدا ابروها را با برس ابرو مرتب نمایید.
  • قیچی کوچک: بعد از اینکه با استفاده از برس ابرو، موهای ابرو را مرتب کردید با استفاده از قیچی می‌توانید موهای ابرو را یکدست نمایید توجه داشته باشید هرگز موهای ابرو از تاج ابرو بلندتر نباشد و آنها را تا هم‌سطح شدن با تاج ابرو کوتاه کنید.
  • مداد ابرو: قبل از استفاده از موچین ابتدا برای پر کردن جاهای خالی ابرو از مداد ابرو استفاده کنید. در این صورت شما راحت‌تر می‌توانید ابرو را اصلاح کنید.
  • موچین: با استفاده از موچین موهای اضافه در اطراف ابرو را بردارید تا کاملاً اطراف ابرو مرتب شود.

این مطلب را نیز بخوانید: آرایش چشم برای مبتدیان

نحوه آرایش ابرو

در اینجا می‌خواهیم در مورد آرایش ابرو صحبت کنیم. آرایش ابرو بسیار مهم است قوانین کلی برای آرایش ابرو وجود دارد. برای آرایش ابرو باید چهار نکته را در نظر بگیرید نقطه‌ای آغازی، بالاترین نقطه‌ای قوس ابرو، نقطه‌ای انتهایی و خط‌های که آنها را به همدیگر متصل می‌کند

  • نقطه اول: نقطه اول را باید لبه داخلی ابرو به سمت بینی انتخاب کنید.
  • نقطه دوم: نقطه دوم را باید بالاترین نقطه زیر قوس ابرو انتخاب نمایید سپس نقطه اول را به نقطه دوم با یک خط مورب متصل کنید.
  • نقطه سوم: نقطه سوم را باید در انتهای ابرو انتخاب نمایید و با یک خط مورب برای طراحی گوشه ابرو نقطه دوم را به نقطه سوم متصل کنید. نقطه سوم باید در راستای گوشه خارجی چشم شما انتخاب شود.

متناسب با نقاط اول و دوم در بالای ابرو می‌توان نقاطی را مشخص نمود و این نقاط را با خطوط مورب به همدیگر متصل کرد توجه داشته باشید ابرو کاملاً درون این خطوط قرار داشته باشد و خطوط بالا و پایین کاملاً موازی همدیگر رسم شود.

مطالب مرتبط
برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن
بستن