تغذیهسلامت باش

انار و چهار روش برای دریافت بیشتر مواد مغذی از آن

در آمریکای شمالی، انار را فقط در اواخر تابستان تا اوایل زمستان، هنگامی که میوه ها در فصل رویش هستند، پیدا می‌کنید . با این حال، برخی از فروشگاه‌های مواد غذایی انار را از نیمکره جنوبی وارد می کنند، تا در طول سال نیز آن را به مردم ارائه دهند.

انار رسیده انتخاب کنید

انتخاب انار رسیده نسبتا آسان است، زیرا زمانی که رسیده است، در فروشگاه‌های محلی یافت می‌شود. میوه باید سنگین و دارای پوست قوی و کشیده و کاملا قرمز باشد. خراش‌های کوچک روی سطح میوه در محتوی داخلی آن تاثیر نمی گذارد، بنابراین کیفیت انار را با پوست زخم شده آن قضاوت نکنید.

کامل مصرف کنید

خوردن آب انار می‌تواند یک سرمایه گذاری ناقص باشد، اما زمانی که شما در واقع کل دانه ها را می‌خورید، از همه مزایای بی‌نظیرآن بهره برید. با بریدن میوه از نیمه  آن شروع کنید، و پس از نصف کردن میوه، جواهرات کوچک قرمز را به یک کاسه منتقل کنید و با قاشق بخورید. شما می توانید دانه ها را به سالاد، ماست، بلغور جو دوسر، دسر و یا هر چیزی که می خواهید اضافه کنید!

آنها را برای مصرف طولانی مدت آماده کنید

آیا انارهای زیادی را برای خوردن در یک مهمانی خریداری کردید؟ شما می‌توانید دانه‌ها را بر روی یک ورقه مخصوص پخت (کاغذ روغنی) پهن کنید و دو ساعت آنها را در فریزر قرار داده تا منجمد شوند و سپس آنها را به کیسه های فریزر منتقل کنید و در فریزر قرار دهید. این کار دانه‌های انار را تا یک سال بطور کاملا سالم نگه می‌دارد.

آبمیوه!

شما همچنین می‌توانید با خریدن یک بطری آب انار خود را از تمام این دردسر‌ها نجات دهید، اما بخاطر داشته باشید، آب انار آماده و بطری شده می تواند شامل تمام انواع مواد افزودنی زیان بار از جمله شکر و سدیم نیز باشد. از یک آبمیوه گیری استفاده کنید یا به سادگی میوه را فشرده کنید، فیبرها را با یک الک یا سبد با منافذ ریز جدا کنید و از آب انار تازه و خالص دست ساز خود به منظور طراوت و خوشمزگی آن لذت ببرید، آب می تواند تا سه روز یخچال یا تا ۶ ماه در فریزر نگهداری شود.

نکته پایانی

انار دارای مزایای سلامتی بسیار است و در این مورد تاریخچه مصرف دیرینه و ثابت شده ای دارد. با وجود اعتقادات بر خلاف آنچه ذکر شد، دانه های کامل انار در داخل میوه، یعنی هر دو بافت آبدار و دانه های سفید مزه  خوب و خاصی را برای شما دارد. بنابراین دفعه بعد که به این “میوه بهشتی” دسترسی پیدا کردید، بدون تف کردن! همه ی دانه های آن را بخورید.

مطالب مرتبط
منبع
healthline
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن