پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

موفقیت در زندگی تنها با کم کردن اشتباهات ممکن می شود

من سال‌های زیادی در راستای کسب موفقیت در زندگی زمان خود را وقف فکر کردن به این مسئله کردم که زندگی من واقعاً باید به چه صورتی باشد و به چه شکلی پیش برود، به جای اینکه اجازه دهم، خودش را برای من نمایان کند. 

موفقیت من در طول این مسیر بالا و پایین‌های زیادی را از کسب موفقیت‌های کوچک و بزرگ تا گرفتاری در پریشان‌ حالی و آشفتگی‌های روحی و روانی به همراه داشته است. با این‌ حال، در چندین سال گذشته، من به برتری‌ها و فضیلت‌های بسیار مهمی جهت آزاده سازی انرژی ارزشمند ذهنی در مسیر یک زندگی درست دست پیدا کردم ؛ که به شکل قابل‌ توجهی به افرادی که اطرافم هستند، ارتباط دارد.

اگر به شرایط یک انسان معمولی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که ما آموزش ندیده‌ایم که به مراقبت از دیگران بپردازیم. زندگی کردن به شکلی موفقیت آمیز و روی پای خود ایستادن به‌ تنهایی، واقعاً غیرممکن است. از آنجایی‌ که من دردسرها و سختی‌های بسیاری را در روابط دوستی، روابط دیگر و شراکت‌های تجاری گذرانده‌ام، سناریوهای متعددی وجود دارد که به شکلی با ثبات در مسیر زندگی خودشان را نشان می‌دهند.

اشتباه

در اینجا سه اشتباه و خطر غیرمنتظره ارتباطی رایج وجود دارد که با نادیده گرفتن آن، حجم فراوانی از انرژی شما را ذخیره ساخته در راستای موارد مهم‌تری در زندگی آن‌ها را به کار ببندید

شخصی درنظر گرفتن درخواست‌ها

اگر در موردش فکر کنید، زندگی مجموعه‌ای مستمر و پیش‌رونده از سوی درخواست‌های محاوره‌ای است. دوست پیدا کردن، شغل پیدا کردن، و ازدواج کردن، همگی نمونه‌هایی هستند که یک سؤال اساسی در حیطه موضوعی آن مطرح می‌شود که ادامه آن رویداد را به شکلی مثبت یا منفی رقم میزند. چیزی که توجه کردن به آن اهمیت دارد، چگونگی ایجاد این درخواست‌ها توسط ما و چگونگی سر و کار داشتن با پیامد حاصله است. تمرکز بر خروجی مطلوب در زمان ایجاد درخواست بسیار طبیعی است، این به‌ وضوح عقیده پنهان آن درخواست یا تقاضا را نمایان می‌سازد. با متمرکز بر موضوع ماندن نسبت به کاری که انجام داده‌اید، هیچ وابستگی به نتیجه به‌ دست‌ آمده در کار نخواهد بود، طرف دیگر را جهت جواب بله یا نه دادن راحت بگذارید.

حتی اگر آن‌ها به شما جواب منفی بدهند، شما باید به‌ راحتی آن را بپذیرید. آن‌ها به درخواست شما نه می‌گویند، نه به شخص شما. هیچ نیازی نیست تا آن را شناسایی یا و خودتان را درگیرش کنید، چون چیزی که قصد دستیابی به آن را داشتید، دیگر به پایان رسیده است. این صرفاً یک بله یا نه است؛ همین. در صورتی‌ که پاسخ موردنظر تکمیل‌ کننده تعهد شما نباشد، فوق‌العاده است. اگر این طور نیست، شما باید به وضعیت پیشین خود (قبل از درخواست) بازگردید.

جیم هایتاور: «حتی یک ماهی مرده می‌تواند با جریان آب حرکت کند.»

در نظر گرفتن شخصی بازخورد

یکی از چیزهای مسلم و قطعی زندگی این است که شما خواهان دریافت بازخوردهایی ناخواسته هستید. چگونگی رسیدگی شما به این واقعیت قطعی، بسیار متفاوت خواهد بود. چون ما به اعتقادات خود، باور قلبی داریم، بسیاری از افراد به‌ صورت خودکار، امر بازخورد را نوعی حمله به شخصیت خود تلقی می‌کنند. ما فکر می‌کنیم کسی که به ما بازخورد می‌دهد، نشانگر یکی از این مسائل است: «شما به‌ اندازه کافی خوب نیستید» ، «شما سزاوارش نیستید» یا «شما تنها خواهید ماند»

این نوع از برخورد، به رخداد واکنش‌های ناسالم می‌انجامد، که به‌ طور معمول به شکست در روابط منجر می‌شود. راهکاری بزرگ جهت غلبه بر این واکنش از پیش مشخص، عوض کردن لنز و نگاه بدبینانه است. به جای اینکه بازخورد را نوعی حمله در نظر بگیریم، باید آن را به چشم یک مربی و هدایتگر در زندگی خود ببینیم. افراد بسیار موفق، وجود هر شخصی در زندگی‌شان را به منزله یک مربی در نظر می‌گیرند.

با مهم پنداشتن افرادی که فراهم‌ آورنده بازخورد هستند، دیگران را به‌ عنوان افرادی می‌بینند که در زندگی‌هایشان نقش‌های رهبری پذیرفته‌اند. زمانی که شخصی برای هدایت چیزی داوطلب شده‌ باشد، آن‌ها مسئولیت کسانی را که هدایتشان می‌کنند، می‌پذیرند. رهبران بزرگ پیروانشان را ایجاد نمی‌کنند، آن‌ها رهبران بیشتری را پرورش می‌دهند.

موفقیت

گوش کردن به قضاوت درونی‌مان

فکر کردن به اینکه چطور ما اغلب خودمان را از روند بازی زندگی خارج می‌کنیم، دیوانه‌ کننده است؛ این کار را به‌ سادگی آرامش داشتن و گوش فرادادن به قضاوت کنونی که بازگو می‌شود، انجام می‌دهیم. آن ندای درونی، هوشمندانه نیست. در واقع، کاملاً برعکس است. تنها راهی که می‌توانیم به کمک آن در زندگی تغییر ایجاد کنیم، از طریق اقدام کردن است. اقدام کردن با فکر کردن یا احساس کردن رخ نمی‌دهد. آن‌ها ممکن است پیش‌ نیازی مناسب باشند، اما شما نمی‌توانید صرفاً با فکر کردن به دریافت یک ارتقای شغلی یا ایجاد یک رابطه جدید، وقوعشان را عملی سازید. شما باید در مسیر انجام آن قرار بگیرید.

با تصدیق و اذعان به قضاوتمان به‌ عنوان طفره‌روی از مسئولیت‌ پذیری به جای نقشه مسیری برای دستیابی به موفقیت موقعیتی، می‌توانیم از آمادگی لازم برخوردار باشیم و بهترین راهکارهای ممکن را به منظور به‌ پیش‌راندن مکالمه از هم متمایز سازیم. پیش‌فرض ذهنی، عزم راسخ برای حرکت کردن نیست. ما می‌بایست خودمان نتایج مثبتی را رقم بزنیم.

جمع‌بندی موفقیت در زندگی

زندگی بدون لحظات چالش‌ برانگیز، زندگی نخواهد بود، با این‌ وجود، ما اغلب مواردی که با آن‌ها رو به‌ رو می‌شویم را سخت‌تر از آن چیزی که هستند، برای خودمان می‌کنیم. ما به دیدمان نسبت به چیزهای مختلف اجازه می‌دهیم تا چگونگی رفتارمان با دیگران را در موقعیت‌های متفاوت به ما تحمیل کند. با درک دیدگاه‌های جایگزین، می‌توانیم انرژی خود را برای صرف کردن در موقعیت‌های بهتر، جهت تأثیرگذاری بر دیگران ذخیره کنیم.

انرژی که شما از شخصی در نظر نگرفتن درخواست‌ها یا بازخوردها و فرونشانی قضاوت درونی ذخیره می‌کنید، آن‌قدر به شما روحیه می‌بخشد که دیگر چیزی موجبات ناراحتی و آشفتگی شما را فراهم نخواهد کرد. نادیده گرفتن انرژی مازادی که اطرافتان حضور دارد، غیرممکن است و هرکسی می‌خواهد بداند که کجا می‌تواند، انرژی منحصر به خودش را پیدا کند. در را برای خودتان باز بگذارید تا به رهبر جامعه خود بدل شوید و آینده بهتری را برای تعامل انسانی با افرادی که اهمیت زیادی برایتان دارند، تسهیل کنید تا سر انجام به موفقیت در زندگی دست یابید.

مطالب مرتبط
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن