پیشرفت شخصیپیشرفت کن

چگونگی موفقیت در شغل دوم برای داشتن درآمد بیشتر

شاید درآمدی که در حال حاضر دارید به اندازه کافی نباشد و تمام تلاش‌های که کرده‌اید و صحبت کردن با رئیستان در این برای افزایش حقوق شما به نتیجه‌ای نرسیده باشد، در این صورت به فکر پیدا کردن شغل دیگری هستید تا درآمد خود را افزایش دهید. داشتن درآمد دیگر در کنار حقوق ماهیانه که دریافت می‌کند، این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا بدهی‌های خود را سریع‌تر پرداخت کنید، به تعطیلات طولانی مدت بروید و خرید کالاهایی را که همیشه دوست داشتید را جلو اندازید، بنابراین داشتن درآمد بیشتر از آنچه تا کنون داشته‌اید ایده بسیار مناسبی است که همه ما به دنبال آن هستیم؛ اما واقعا چگونه می‌توان در کنار این همه کاری که داریم برنامه جدیدی برای کسب درآمد بیشتر داشته باشیم؟ جواب استفاده از دنیای آنلاین است.

خوشبختانه امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که می‌توانیم با استفاده از یک لپ‌تاپ صدها فرسنگ آن طرف‌تر برویم و به انجام کارهای مورد علاقه خود بپردازیم. دنیای مجازی امروزه امکان برقراری ارتباط را بسیار ساده‌تر کرده است و فرصت‌های بسیاری را برای کسب درآمد ایجاد نموده است؛ بنابراین امروزه فرصت‌های طلایی برای افراد کارآفرین فراهم شده است تا از اتاق خودشان بهترین ایده‌های را که در ذهن دارند عملی کنند. اگر شما نیز ایده‌ای در سر دارید یا می‌خواهید از طریق دنیای مجازی و اینترنت کسب درآمد کنید با ما همراه باشید تا رازهای موفقیت در این زمینه را به شما بازگو کنیم تا در این زمینه به شهرت و کسب و کار مناسب خود برسید.

۱- اهداف خود را به وضوح بیان کنید

مهم‌ترین اصل برای موفقیت داشتن طرز فکر مناسب است. ممکن است فکر کنید که شما می‌دانید که می‌خواهید چه کاری را در دنیای مجازی شروع کنید با این وجود بهتر است از خودتان این سؤال را بپرسید که چرا؟ درست است که رفتن و رسیدن به موفقیت کاری دشوار است و انگیزه‌های شما به اندازه کافی برای طی کردن این مسیر باید در شما ایجاد علاقه کند؛ اما در همان ابتدای کار دلایل اصلی خود را از انجام چنین کاری مشخص کنید. برای شروع از خودتان چنین سؤال‌های بپرسید.

  • آیا شغل فعلی‌ام را دوست دارم؟
  • من از تبادل کار و زندگی‌ام راضی هستم؟
  • من از پول اضافی که از کار جدید به دست خواهم آورد چه سودی خواهم برد؟

این سوالات را در جایی قرار دهید که مدام ببینیدشان تا با یادآوری مداوم آنها، به خودتان یادآوری کنید که مرحله اول را چگونه آغاز کنید.

“اهداف بدون تعیین زمان به ندرت به واقعیت تبدیل می‌شوند”

اگر شما در دوران دبیرستان جز افرادی بوده‌اید که برای انجام تحقیقاتی که به عهده شما گذاشته می‌شد هیچ برنامه‌ریزی نمی‌کردید و انجام آنها را تا دقیقه آخر به تاخیر انداخته‌اید به خوبی می‌دانید که برای انجام آنها در مهلت آخر مجبور بودید زمان بیشتری را نسبت به دیگران صرف انجام کارهای تحقیقاتی خود کنید تا تکمیل شود. توجه داشته باشید که چالش‌های زندگی با پایان دوران دبیرستان به پایان نمی‌رسند و این چالش‌ها مدام در زندگی ما تکرار می‌شوند؛ بنابراین برای تحقق اهداف نهایی که در ذهن دارید باید حتما زمان مشخصی را قرار دهید، سپس اهداف نهایی خود را به اهداف کوچک‌تر و کوچک‌تر به شکل روزانه بشکنید و با انجام کارهای مشخص شده به شکل روزانه به تحقق هدف نهایی نزدیک‌تر شوید.

۲- انتظارات درآمد را در ابتدا مشخص کنید

قبل از اینکه کار خود را شروع کنید. باید ابتدا مشخص کنید که چه انتظاری از خود دارید، در اینجا مهم‌ترین مسائل را بیان می‌کنیم.

صبر کنید: اگر افرادی را پیدا کنید که با به موفقیت‌های در زندگی خود رسیده‌اند و با آنها صحبت کنید متوجه می‌شوید که همگی آنها ناکامی‌ها و شکست‌های را در زندگی خود تجربه کرده‌اند و حتی در دوره‌ای اغلب دوستان و آشنایان آنها این افراد را از انجام کارهای برای تحقق ایده‌هایشان باز داشته‌اند، همیشه در همه موارد مشکلات بر سر راه وجود دارد اما عمر این مشکلات کوتاه مدت است و با استقامت و صبر می‌توان بعد از عبور از آنها به موفقیت رسید؛ بنابراین هنگامی که ایده‌ای به ذهن شما می‌رسد توجه داشته باشید که ممکن است در این راه با ناکامی‌های رو به رو شوید پس خود را برای همه چیز آماده کنید و بسیار صبور باشید. سپس کار مورد علاقه خود را انتخاب کنید و محکم در این زمینه قدم بگذارید.

برنامه‌ریزی کنید: بسیار مهم است که حتی با داشتن کار فراوان برای انجام کار جدید خود برنامه‌ریزی کنید و ایده‌ای را که در ذهن دارید عملی کنید؛ هرگز انجام آن را به وقت دیگری موکول نکنید. اگر برنامه روزانه شما بسیار شلوغ است، کمی از تفریحات خود بگذرید زمان خواب خود را کوتاه‌تر کنید اما هرگز کار را متوقف نکنید.

یک برنامه‌ریزی دقیق هفتگی داشته باشید که در ان انجام کار جدید در طول روز گنجانده شده باشد و کار جدید را با جدیتی دنبال کنید که همان برنامه‌های حال حاضر و شغل اصلی خود را دنبال می‌کنید، نگران نباشید اگر برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید می‌تواند همه کارها را به موقع انجام دهید. وسوسه انجام کار جدید و کسب درامد بالا و همچنین لذت انجام کار می‌تواند دلیلی برای انجام کار طبق برنامه باشد. دلیل اصلی شکست و توقف کار جدید برای اکثر افراد نداشتن انگیزه و علاقه‌مندی لازم به شغل جدید است.

اگر واقعا برنامه شلوغی دارید لازم است برخی از کارهایتان را برای انجام کار جدیدی که دارید تعطیل کنید، آیا واقعا انجام کار جدید به اندازه کافی به شما انگیزه می‌دهد تا از برخی برنامه و کارهایتان بزنید؟ پرسیدن این سوالات از خودتان باعث می‌شود در انتخاب کار جدید بیشتر فکر کنید و در نهایت شغلی را انتخاب نمایید که انگیزه‌ای لازم برای کار بیشتر و زمان گذاشتن بیشتر را به شما بدهد.

۳- شانس خود را برای رسیدن به موفقیت افزایش دهید

بهتر است بدانید هیچ راه میانبری برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد اگر از اتلاف وقت خود جلوگیری نکنید، شاید صرفه‌جویی پول به دلیل کاهش ارزش آن به مرور زمان اصلا ایده‌ای خوبی نباشد؛ اما صرفه‌جویی در زمان همیشه می‌تواند یک راهکار عالی برای رسیدن به موفقیت محسوب شود. توجه داشته باشید یکی از راهکارهای مهم موفقیت آموختن در هر شرایط و هر زمانی است، اگر شما در راه رسیدن به اهدافی که دارید حتی مرتکب اشتباه و خطا هم شوید باز به داشتن دید مثبت و آموختن نکاتی که در دل این شکست قرار دارد می‌توانید از نکات مثبت آن بهره‌مند شوید. در این صورت حتما موفقیت از آن شما خواهد بود.

امروزه وب‌سایت‌های مختلفی وجود دارد که شما با معرفی خود و مهارت‌های که دارید می‌توانید در آنها عضو شوید و کار جدیدی را شروع کنید، برای این کار تنها کافی است کمی در وب‌سایت‌های مربوطه جستجو کنید، اگر به دنبال شغل جدیدی هستید حتما موارد گفته شده در این مقاله را نیز مدنظر داشته باشید.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن