تغذیهسلامت باش

چای و کاهش استرس ؛ چند نوع چای کاهنده استرس را بشناسید

تاثیر چای بر کاهش استرس، موضوعی است که مطالعات زیادی روی آن صورت گرفته است. استرس جزء جدایی‌ ناپذیر زندگی‌ مدرن است و همه ما به دنبال راه‌هایی هستیم تا این استرس را کم کنیم. یکی از راه‌ها نوشیدن چای است.

بعد از یک سفر طولانی، یک روز کاری سخت یا یک امتحان خسته‌ کننده و دشوار، نوشیدن یک فنجان چای می‌تواند ذهنتان را آرام کند و استرستان را به میزان زیادی کاهش دهد. اگر روزتان را با چای شروع کنید دیگر نیاز نیست در طول روز قهوه بنوشید. اگرچه قهوه سیاه مزایایی برای سلامتی دارد اما معمولا افراد وقتی می‌خواهند قهوه بنوشند مواد مضری مثل شکر یا خامه به آن اضافه می‌کنند. چای به افزودنی کمتری نیاز دارد و همچنین سرشار از فواید شگفت‌ انگیز است. چای حاوی آنتی‌اکسیدان است و خواص ضدالتهابی دارد. همچنین از سخت شدن عروق جلوگیری کرده و خطر سکته و بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد و سلامت مغز را ارتقا می‌دهد.

۱-چای گیاهی sleepytime

این چای گیاهی ترکیبی از بابونه، نعناع و گیاهان تسکین‌ دهنده دیگر است. پیشنهاد می‌شود این چای قبل از خواب نوشیده شود چون بسیار تسکین‌ دهنده است.

۲-چای سنتی گویاسا

گویاسا یک چای نادر است که منشأ آن آمازون است. این چای باعث احساس  سبکی و سرحالی می‌شود. با نوشیدن این چای و کاهش استرس می‌توانید تمرکز ذهنی خود را افزایش دهید. این چای مناسب افرادی است که دوست دارند انرژی خود را بدون نوشیدن قهوه، افزایش دهند.

۳-نوشیدن چای و کاهش استرس با چای یوگی، عسل و اسطوخودوس

چای یوگی با داشتن اثرات آرام‌ بخش سیستم عصبی را تسکین می‌دهد، این چای با داشتن بابونه و اسطوخودوس ترکیبی ایجاد می‌کند که منجر به کاهش استرس و آرام شدن فرد می‌کند. هم‌ چنین عسل و نعنا موجود در این چای اضطراب را سرکوب می‌کند.

۴-چای گیاهی آرام‌بخش گایا

این چای القا کننده خواب است. سیستم عصبی را آرام می‌کند و باعث ریلکس شدن اعضای بدن می‌شود.

۵-چای ارگانیک پوکا

این چای بهتر است که هنگام عصر نوشیده شود تا تنش و استرس روزانه شما را کاهش دهد. این چای ترکیبی از گل‌ بابونه و گیاه آب قاشقی یا قدح مریم است، هم‌چنین حاوی زنجبیل و هل هست که منجر به تسهیل گوارش می‌شود. این چای در سال ۲۰۱۲ در جشنواره بهترین طعم‌ها مقام اول را کسب کرد.

۶-نوشیدن چای و کاهش استرس با چای آرتمیس

این چای منبع غنی از گیاهان دارویی است که به شما کمک می‌کند تا احساساتی مثل نگرانی، تنش و خستگی را از بین ببرید. یکی از فواید این چای این است که در حالی‌ که خواب هستید، باعث ریکاوری آدرنال خون می‌شود.

۷-چای انرژی‌زا Baetea

فرمول این چای به گونه ایست که سطح انرژی و تمرکز شمارا در طول روز بالا نگه می‌دارد. این چای حاوی گیاه رویبوس و چای هانی بوش است که بسیار انرژی‌زا هستند. این چای هیچ ماده محرک مصنوعی ندارد.

۸-چای سه برگ

چینی‌ها از دیرباز به رابطه بین نوشیدن چای و کاهش استرس پی برده بودند. از این‌ رو در این کشور گیاهان دارویی زیادی وجود دارند که به‌ عنوان چای مورد استفاده قرار می‌گیرند. چای سه برگ نیز یک چای چینی است که به آرامش و خواب بهتر شما کمک می‌کند.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن