تغذیه

غذاهای نمکی ، چه بر سر بدن شما می‌آورند؟

آیا غذاهای نمکی شما را گرسنه‌تر می‌کند؟ یا کمک می‌کند کالری بیشتری بسوزانید؟ آزمایشات جدید نتایج غافلگیرکننده‌ای‌ را بر گرسنگی و کاهش وزن نشان می‌دهد. برای آگاهی بیشتر شما را به خواندن این مطلب دعوت می‌ کنم. غذا یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که مرزهای زبانی، فرهنگی را درمی‌نوردد و این موضوع بسیار مهم است چراکه لازم است گرسنگان را هر زمان که آن‌ها بخواهند، راضی کنیم. مهم‌ترین حسی که با غذا همراه است حس چشایی است که توسط زبان کنترل می‌شود. فراتر از این حس چشایی، غذا تنها وظیفه پر کردن شکم و تغذیه بدن ما را کامل می‌کند. اگرچه اغلب مواد غذایی نمک طبیعی خود را دارند، یا معمولا از غذا‌های نمکی استفاده می‌کنیم، با‌این‌حال بیشتر اوقات به افزودن نمک نیاز است تا مزه غذا، مزه بهتری شود.

آنچه ما در مورد مصرف زیاد نمک باور داشتیم

انسان‌ها متفاوت هستند و این تفاوت در حواس ما نیز وجود دارد. درحالی‌که پرزهای چشایی بعضی ممکن است بسیار حساس باشد، بعضی دیگر ممکن است پرزهای چشایی حساسی نداشته باشند و به دلیل این تفاوت‌ها، میزان مصرف نمک برای بسیاری از ما متفاوت است. با تحقیقاتی که بر این موضوع انجام‌شده است، مشخص شده که مصرف بالای نمک اثرات منفی همچون خطر ابتلا به فشارخون بالا، بیماری‌های کبدی و کلیوی را دارد. پیروی از دستورالعمل‌های سلامتی به معنی کاهش یا حتی حذف مصرف نمک می‌باشد. آیا برای داشتن زندگی سالم پرداخت‌ هر هزینه‌ای‌ درست است؟


این مطلب را نیز بخوانید: خواص دانه های چیا


آخرین یافته‌ها درباره غذاهای نمکی

مونیکا راینگل، محقق تغذیه، اعلام کرد که غذاهای نمکی می‌توانند انسان را گرسنه‌تر کنند و همچنین در مطالعه دیگری عنوان کرد که این غذاها باعث کالری سوزی می‌شوند. بر اساس مطالعه Reinagel که بر روی گروه کوچکی از فضانوردان روسی که برای یک نمایشگاه فضایی آماده می‌شدند، انجام شد. او توضیح داده محققان مرتباً مقدار نمک در غذای روزانه خود را بین ۲۳۰۰-۴۸۰۰ میلی‌گرم سدیم، تنظیم کردند، اما سطح کالری را حفظ کردند. آن‌ها دریافتند که با افزایش نمک، فضانوردان گرسنه‌تر شدند. Reinagel نیز یک آزمایش متقاطع بر روی موش‌ها انجام داد و توضیح داد که در هردوی موش‌ها و انسان‌ها، افزایش مقدار نمک منجر به افزایش تولید ادرار می‌شود، حتی با میزان مصرف آب کمتر، که دلیل آن دفع نمک از طریق ادرار است.

کمک به سیستم دفاعی بدن

تحقیقات ثابت کرده است که بدن قوی‌ترین محافظ خود است. با وجود کارکرد سیستم دفاعی بدن به‌طور خودبه‌خودی، این سیستم بر عادات سالم ما تکیه دارد و ما برای حفظ آن کار می‌کنیم، بنابراین، موضوع این نیست که آیا تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف زیاد نمک به بدن آسیب می‌رساند یا خیر، آنچه مهم است ایجاد تعادل در زندگی است بخصوص در مورد چیزی که می‌خوریم. سیستم دفاعی بدن ممکن است قوی باشد، اما قبل از اینکه بدن مواد غیرضروری و ناسالم را دفع کند ممکن است آن‌ها به بدن آسیب برسانند. اساساً، دانستن اینکه مصرف زیاد نمک به بدن ما چه آسیبی می‌رساند، هیچ هزینه‌ای‌ ندارد اما داشتن زندگی سالم و متعادل هزینه دارد. افراط در هر چیزی عوارض ناخوشایند دارد، بنابراین به این نکته توجه داشته باشید.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack.org
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن