پیشرفت کنکارآفرینی

مهارت‌ های لازم برای موفقیت در کسب و کار

موفقیت زمانی اتفاق می‌افتد که در توسعه ویژگی‌ها و مهارت‌های شخصی و لازم برای پیشرفت متمرکز باشم. به‌عنوان یک کارآفرین سخت‌کوش، باید مرتباً به خود یادآوری کنم که مسائل و اطراف را کاملاً بررسی کن.در دنیای کسب‌ و کار و فناوری، اغلب قبل از اینکه بتوانم یک تفکر منسجم داشته باشم، واقعیت تغییر می‌کند. من سعی می‌کنم همیشه در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و یوتیوب به‌ روز باشم. این لیست به نظر بی‌پایان می‌رسد، و من همچنان باید به یادگیری، رشد و تغییر ادامه دهم. پادکست‌ها، وبلاگ‌های شخصی، وبلاگ‌های مهمان، دوره‌های آنلاین، مصاحبه‌ها، جلسات استراتژیک و گروه‌های متفکر وجود دارند. گاهی اوقات غرق در فکر کردن در مورد تمام فرصت‌ها و چالش‌های جامعه مدرن امروز می‌شوم.

مهارت‌های لازم برای موفقیت

اعتقاد: آیا به خود و رؤیای خود اعتقاد دارید؟ آیا اعتقاد دارید که شما قادر به انجام آن هستید؟ آیا اعتقاد شما به‌ قدر کافی قوی است که بتوانید دیوارهای مانع خود را در حین رسیدن به هدف ویران کنید؟ اگر چنین باشد، شما یک برنده خواهید بود زیرا برندگان توانایی کنار گذاشتن مسائل حاشیه‌ای را درحالی‌ که در هدف خود متمرکز هستند، دارند. شور و شوق لازم برای انجام این کار با اعتقاد غیرقابل خدشه به خود و توانایی‌های خود تحریک می‌شود.

موفقیت

ارتباط: یک ترفند ارتباطی، یادگیری چرایی و چگونگی روند کار است. اول و مهم‌تر از همه شما باید اطلاعاتی را که درواقع برای برقراری ارتباط نیاز دارید تعیین کنید. چه باید بگویم و چه چیزی را باید خصوصی نگه‌دارم؟ چه کسی نیاز به انتقال اطلاعات دارد؟ برای بعضی از ما، یک زنجیره از نکات باید دنبال شود بنابراین باید با افراد درست و در جهت درست ارتباط برقرار کرد. چگونه این کار را انجام دهیم و بهترین روش چیست؟ لازم است جواب این سؤال را به دست آوریم. آیا تابحال دیده‌اید که یک ارتباط آسیب‌دیده با پیام ساده‌ای که از طریق یک رسانه اشتباه منتقل شده است، درست شود؟ تسلط بر مهارت‌های ارتباطی پایه، نه‌ فقط برای کارآفرینان که برای همه بسیار مهم است. شما باید پیشرفت در این مهارت‌ها را در اولویت قرار دهید. بهترین حالت برای انتقال اطلاعات، این است که اگر پیام مهمی باشد، شخصاً یا با تماس تلفنی پیام را منتقل کنید، نه از طریق ایمیل یا پیامک.

“حکیمان صحبت می‌کنند چون چیزی برای گفتن دارند، احمق‌ها حرف می‌زنند چون باید چیزی بگویند “- افلاطون

انعطاف‌پذیری: انعطاف‌پذیری یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها است. کلید یادگیری انعطاف‌پذیری، بدون شکستن بودن است. فارغ از مالک، مدیر یا کارمند بودن شما، بارها و بارها در طول زندگی‌تان از شما خواسته خواهد شد تا در مواردی همچون در دسترس بودن، نگرش، و مدیریت خود و دیگران، انعطاف‌پذیر باشید. برای دستیابی به حداکثر انعطاف‌پذیری، ابتدا باید محدودیت‌ها و مرزهای خود را تعریف کنید. در کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک و در زندگی، انعطاف‌پذیری یک مهارت حیاتی برای موفقیت است، زیرا حتی قوی‌ترین ما می‌تواند زمانی که از نقطه تحملش عبور شود ضربه محکم و ناگهانی بخورد.

شجاعت: ترس قدرتمند است و می‌تواند شما را متوقف کند. ترس باعث می‌شود شما فکر کنید که باید زمانی که مجبور نیستید، دور بریزید، و این پتانسیل را دارد که باعث شود شما از رؤیاهای خود دست بکشید. یک کارآفرین متخصص، شجاعت لازم را برای رد شدن از ترس دارد. به‌ عنوان‌ مثال، من از صحبت کردن در مکان عمومی می‌ترسم، اما اغلب لازم است این کار را انجام دهم. اگر در برابر جمع خانوادگی یا گروهی از دوستانم تمرین کنم، تجربۀ ارزشمند و اعتماد به‌ نفس بیشتری به دست می‌آورم. بهترین راه برای ضرب و شتم ترس این است که با شجاعت از آن عبور کنید.

شجاعتراستی: راستی صداقت است. راستی به شما کمک می‌کند نقاط قوت و نقایص شخصی‌تان را شناسایی کنید. به شما کمک می‌کند که یک ارزیابی صادقانه از آنچه هستید و آنچه قادر به انجام آن هستید، انجام دهید. ما نیاز به راستی داریم تا افراد مناسب اعم از کارکنان و مشتریان را جلب و حفظ کنیم. هنگامی‌ که مردم به رهبران خود نگاه می‌کنند، به افرادی که حرف و عملش یکی است احترام می‌گذارند. راستی ما را به هم متصل می‌کند.

مربی‌گری: هنگامی‌ که شما به خود اجازه می‌دهید که توسط فرد دیگری مربی‌گری شوید، حجم با ارزشی از اطلاعات، ارتباط و گفتگو به دست خواهید آورد. با توجه به ذات ارتباط، یک مربی می‌تواند حقیقت را در مورد شما یا کسب‌ و کار شما به شما ارائه دهد، یک مربی مناسب همان مسیری را که شما در حال حاضر طی می‌کنید قبلاٌ گذرانده است. یک مربی در مورد مشکلات احتمالی هشدار می‌دهد و شما را در مورد نحوه برخورد با چالش‌های‌تان آموزش می‌دهد.

“مربی من گفت: بیایید این کار را انجام دهیم نه اینکه تو این کار را انجام بده و چقدر قوت قلب می‌دهد وقتی کسی می‌گوید بیا … انجام دهیم ! – جیم رون

تمایل: آیا شما مایل به انجام هر کاری که برای هدف‌تان لازم است، را دارید؟ آیا ۱۲ ساعت کار در روز برای هفته‌ها بدون مزد را می‌پذیرید؟ آیا توالت تمیز می‌کنید، سطل زباله را خالی و سطل‌های خالی را پاک می‌کنید؟ آیا می‌توانید لذت‌های مادی را درحالی‌که رؤیای خود را می‌سازید، رد کنید؟ آیا می‌توانید کمک بخواهید؟ آیا مایل به شنیدن انتقاد سازنده هستید؟ آیا خودخواهی خود را کنار می‌گذارید تا فرصت‌هایی برای رشد به دست آورید؟ آیا برای پیشرفت علمی پیوسته زمان صرف می‌کنید؟ رشد نیاز به تحصیل و تعهد دارد. باید مایل باشید تا مسیر طولانی موفقیت را طی کنید و قبل از اینکه موفقیت تحقق یابد آنرا ببینید. شما باید مانند هیچ‌کس دیگری تلاش کنید تا مانند هیچ‌کس دیگری موفق شوید. این به‌ هیچ‌وجه یک لیست جامع نیست، اما مهارت‌های اساسی موردنیاز برای یک شروع قوی، حفظ تمرکز و دستیابی به موفقیت است. وقتی به سمت جلو حرکت می‌کنید، ابزارهای جدید به جعبه‌ ابزار خود اضافه می‌شوند.

هنگامی‌ که یکی از ابزارهای‌تان دیگر مفید نیست، به یک کارآفرین جدید اجازه بدهید باهم هم‌ فکری کنید. مهم است که دانش خود را انتقال دهید تا رشد کنید. اشتراک‌گذاری با یکدیگر دلیل موفقیت همه ما است.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن