پیشرفت شخصیپیشرفت کن

مدیریت انرژی به جای مدیریت زمان؛ میتواند بهره‌وری را افزایش دهد

یک باور رایج این است که اگر کسی زمان بیشتری کار کند بسیار مفیدتر و سازنده‌تر است. بسیاری از کارآفرینان از استدلال ۱۶ ساعت در روز حمایت می‌کنند. خواندن این مطلب در رابطه با مدیریت انرژی به شما کمک می‌کند که متوجه شوید زمان بیشتر ممکن است لزوماً به موفقیت منجر نشود و حتی بازدارنده هم باشد.


پادکست این مطلب را اینجا گوش کنید


ساعات کار طولانی‌تر ممکن است منجر به افزایش سطح استرس و آسیب رساندن به سلامت روانی و جسمی و حتی ممکن است باعث افت کیفیت کار شود. مقدار زمانی که برای انجام کارها قرار می‌دهید ملاک نیست بلکه کیفیت آن مهم است. مدیریت بهتر انرژی ذهنی و فیزیکی است که منجر به بهره‌وری بهتر می‌شود، نه زمان بیشتر برای کار کردن. بیایید چهار منبع اصلی انرژی را ببینیم که می‌تواند عامل تعیین‌ کننده موفقیت فرد باشد.

بدن شما انرژی فیزیکی تولید می‌کند

بدن ما منبع اصلی ذخیره‌ سازی و تولید انرژی است. سه روش اصلی که ما می‌توانیم انرژی فیزیکی را در بدن افزایش دهیم عبارت‌اند از: تغذیه سالم، ورزش و خواب. اگر توجه خود را بر روی این سه حوزه کلیدی از دست بدهید، خودتان را به‌ راحتی خسته خواهید کرد، و در مدیریت احساسات و سطح تمرکز دچار مشکل خواهید شد.

بیایید اولین قدم را در نظر بگیرید، هرگز صبحانه را ترک نکنید. متخصصان تغذیه، صبحانه را به‌ عنوان مهم‌ترین غذای روز در نظر می‌گیرند. دقت کنید قدم بعدی کنار گذاشتن تلفن همراه است، با بستن گوشی خود حداقل دو ساعت قبل از خواب یک‌ شب کامل بخوابید. درنهایت، ورزش منظم را به‌ منظور حفظ سطح انرژی بالا در برنامه هفتگی خود بگنجانید.

مدیریت انرژی

درک کیفیت احساسات شما

اگر می‌خواهید خروجی کار شما با کیفیت باشد احساسات خود را نادیده نگیرید. اگر دچار احساسات منفی و یا حتی ناراحتی هستید، ممکن است که مؤثر نباشید. ما گاهی اوقات در یک روز، به‌ خصوص زمانی که با استرس و اضطراب مواجه هستیم، به احساسات منفی متوسل می‌شویم. فشارهای مداوم ذهنی که ناخواسته ذهن ما را به خود مشغول می‌کند، انرژی ما را از بین می‌برد، پیشرفت ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و حتی بر روابط شخصی ما نیز تأثیر می‌گذارد. سه اقدام که می‌توانید برای مبارزه با عواطف منفی انجام دهید عبارت‌اند از: تنفس عمیق، قدردانی، و بی‌توجهی به درگیری ذهنی.

  • تنفس عمیق به شما کمک می‌کند در طول یک وضعیت استرس‌زا استراحت کنید و آرام شوید.
  • قدردانی از چیزها و مردم در زندگی ما می‌تواند به ما کمک کند انرژی مثبت بسازیم. سعی کنید از درگیر شدن در شایعات و یا انتقاد از دیگران خودداری کنید زیرا ممکن است باعث افزایش تنش یا حتی اضطراب شود.
  • درگیری ذهنی که ممکن است ناشی از وقایع روزانه یا شرایط خاص باشد، بیرون بروید. زمانی وضعیت منفی می‌شود که ما آن را منفی در نظر بگیریم و اگر اتفاق بدی پیش بیاید بارها و بارها به آن فکر کرده و خودمان را به‌ عنوان بازنده‌ی اصلی در نظر می‌گیریم. همیشه سعی کنید به نکته‌ی مثبت مسئله فکر کنید.

“هر اتفاقی افتاد به جدیت به کارتان ادامه دهید، من بارها اشتباه کردم اما باپشتکار بازهم ادامه دادم” رنه دکارت

انرژی ذهنی خود را روی افکار مثبت متمرکز کنید

ذهن ما علت قدرت روحی است که ما برای انجام و لذت بردن از وظایف نیاز داریم. تفکر و مدیریت انرژی مثبت می‌تواند منجر به پیامدهای مثبت مانند روابط سالم، پیشرفت شغلی موفق و حتی سلامت فیزیکی خوب شود. همچنین تفکر منفی می‌تواند منجر به نتایج منفی و رفتار ” غمگین ” شود.

برای مؤثر بودن قدرت ذهن لازم است به فعالیت‌هایی که انرژی منفی به شما منتقل می‌کند نه بگویید و فعالیت‌هایی با هدف مدیریت انرژی و سود بلند مدت انجام دهید. حذف همه‌ی حواس‌پرتی‌ها اولین گام برای رسیدن به تمرکز است. به‌ سادگی روی یک‌ چیز تمرکز کنید و ترجیحاً از اولین گام شروع کنید. بر وظایف و فعالیت‌هایی که در دراز مدت به شما سود می‌رساند و موجب مدیریت انرژی می شوند تمرکز کنید. مثل آموختن یک مهارت فنی و یا حتی ساخت یک کانال حرفه‌ای.

به قلب خود گوش دهید و یک هدف را دنبال کنید

لازم است که روی چیزی کار کنید که دوست دارید. از گیر افتادن در مسیر شغلی که شما را کامل نمی‌کند اجتناب کنید. توجه کنید که شغل شما همیشه به‌ اندازه انتظار شما هیجان‌ انگیز نیست و این طبیعی است اما شما آن را به‌ طور ایده‌آل انجام دهید تا شادی و انگیزه را به شما بدهد. برای پیروی از شور و اشتیاقتان در یک روش هدفمند، ما باید همیشه سه عامل را در ذهن داشته باشیم. ما باید کاری را که دوست داریم انجام دهیم و بهتر باشیم. زمان به جنبه‌های مهم زندگی ما اختصاص دارد و ارزش‌های خود را به‌ صورت روزانه در عمل قرار می‌دهد.

” کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می‌دهید دوست داشته باشید تا موفق شوید” آنتونی مارک

به تجربیات حرفه‌ای گذشته و لحظاتی را که احساس می‌کنید شادترین و الهام‌بخش‌ترین کاری را که انجام دادید فکر کنید. برای مثال، شناسایی استعدادها برای پیشرفت در برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند. یک ” برنامه روزانه “را اتخاذ کنید که به شما کمک می‌کند، حتی زمانی که در کار هستید برنامه‌ریزی کنید. زمان صرف شده برای پیشرفت شغلی شما مهم است، اما سعی کنید هرگز فراموش نکنید که وقت صرف کردن با خانواده، ورزش، و ارتباط با دیگران به همان اندازه مهم است. در نهایت به هدف خود با تنظیم کار روزانه خود با آنچه بیش‌ترین ارزش را دارید، نزدیک‌تر شوید.

اگر کاری واقعاً برای شخصی مهم باشد، انرژی مثبت را دریافت می‌کند و با پشت‌کار زیاد در طول زمان سخت تلاش می‌کند و تمرکز بیشتری بر مدیریت انرژی می‌کند. شما چگونه انرژی خود را در طول روز مدیریت می‌کنید؟
مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن