تناسب اندامسلامت باش

کم کردن وزن ، سریع‌ترین راهکارها (قسمت اول)

اگر به دنبال کم کردن وزن خود در تعطیلات بعدی هستید، روش «ورود و خروج کالری» شاید برایتان مؤثر واقع شود. یک رژیم لاغری را با تمرینات ورزشی بسیار ترکیب کنید تا ببینید که بدنتان چطور در کوتاه‌ مدت ذخایر چربی را برای جستجوی انرژی غارت می‌کند.

شما وزنتان را کم خواهید کرد، حتی این مقدار ممکن است بسیار زیاد باشد، و این هم به میزان خورد و خوراک و تمرینات ورزشی شما ارتباط دارد. اما کسانی که رژیم‌های گیاهی دارند می‌دانند و بسیاری از پژوهش‌ها نیز نشان می‌دهد که تقریباً تمامی برنامه‌های محدود کننده کالری در نهایت شکست می‌خورند. بیشتر مردم به وزن قبلی خود می‌رسند و گاهی حتی به میزانی بیشتر از آن. دکتر دیوید لودویگ، یک درون‌ریز شناس و پروفسور تغذیه در مدرسه سلامت عمومی دانشگاه هاروارد می‌گوید:

«نرخ موفقیت بلندمدت درمان چاقی، بسیار زیاد است و این بدین دلیل است که هرساله ما رژیم‌های جدید و روش‌های درمانی کم کردن وزن را در کنار صنعت چند میلیارد دلاری کاهش وزن، شاهد هستیم».

«همیشه گرسنه‌اید؟» – کتابی برای کم کردن وزن

لودویگ در کتاب جدیدش، «همیشه گرسنه‌اید؟» به عقیده عمومی که فرض می‌کند کمتر خوردن کلید کم کردن وزن است، حمله می‌برد. لودویگ می‌گوید: «زمانی که شما کالری از دست می‌دهید، بدنتان به شیوه‌های مختلفی به مقابله به مثل می‌پردازد. اولین و مهم‌ترین مسئله این است که، شما گرسنه‌تان می‌شود. گرسنگی یک نیاز اولیه بسیار قدرتمند است. (این را هر کسی که «گرسنگی» را احساس کرده، می‌داند). شما می‌توانید این احساس را روزها یا هفته‌ها یا ماه‌ها نادیده بگیرید، یا با نوشیدن آب زیاد یا پیاده‌روی به آن حقه بزنید، اما به‌طور دائمی نادیده گرفتن آن، بسیار دشوار است».

و در ادامه بیان می‌کند: «زمانی که شما احساس گرسنگی بکنید، نرخ متابولیک شما برای ذخیره انرژی پایین می‌آید. این بدین معناست که شما به‌طور طبیعی کالری کمتری را می‌سوزانید، بنابراین می‌بایست بخش بیشتری از آن را از رژیمتان حذف کنید تا بتوانید این مقیاس را روی یک مسیر رو به پایین حفظ کنید.» با انجام این کار به مدت طولانی، در نهایت مغز شما فرض می‌کند که شما گرسنه‌اید (چون واقعاً هستید.). در اینجا، مغز واکنش‌های بیولوژیکی را تحریک می‌کند که آن‌ها می‌توانند بگویند سلول‌های چربی شما شروع به ذخیره هر کالری می‌کنند که به دستشان می‌رسد و این دقیقاً همان چیزی است که در ابتدا تلاش داشتید تا از آن جلوگیری کنید.

لودویگ می‌گوید: «با توجه به همه این موارد، رژیم‌های سنتی مخالف بدن شما و بیولوژی شما عمل می‌کنند. شما نیاز دارید تا برای رسیدن به یک کم کردن وزن پایدار، روی بدنتان کار کنید.» چطور این کار را انجام می‌دهید؟ شما نیاز دارید تا انواعی از غذاهای مناسب را بخورید.

مطالب مرتبط
منبع
time
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن