خانه داریخانه و خانواده

راهکارهای تمیز کردن سردوش حمام و اطراف آن

اگر آب از سردوش شما به‌ تمامی جهات پاشیده می‌شود، یا جریان آب مناسبی در آن برقرار نیست، سوراخ‌های سردوش شما احتمالاً توسط مواد معدنی مسدود شده‌اند. جای هیچ نگرانی نیست ما در ادامه راه حل‌های مناسبی برای آن به شما ارائه می‌کنیم.

چگونه سردوش خود را تمیز کنیم

  1. تا آنجا که می‌توانید باقی‌مانده‌های خشک‌ شده را از سوراخ‌ها به کمک اسفنج نظیف‌ کننده، پاک کنید.
  2. هنوز خوب آب را پخش نمی‌کند؟ محلولی از سرکه سفید و آب (به میزان یک فنجان) را درست کرده و آن را داخل یک کیسه پلاستیکی بریزید.
  3. کیسه پلاستیکی را دور سردوش بگذارید تا سوراخ‌ها در مایع غرق شوند، و سر کیسه را به دور لوله سردوش با کمک یک بند گره‌ بزنید، تا چفت شود.
  4. اجازه دهید تا حداقل ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در کیسه شناور باشد (اگر می‌توانید تا یک ساعت).
  5. کیسه را جدا کنید و هرگونه ته‌ نشست‌های شل شده را پاک کنید. دوش را روی آب داغ باز کنید و دیگر کار تمام است.

چگونه از دوشتان نگهداری کنید

توجه داشته باشید که آب در سردوش شما آزادانه جریان دارد و کار می‌کند، حال باید مطمئن شوید که باقی محیط حمام شما، حین استحمام درست کار می‌کنند. در زیر راهکارهای تمیز کردن آن‌ها آورده شده است:

سطوح کپک‌زده شده

یک پنجره یا در را برای تهویه هوای حمام باز کنید، سپس از اسپری تمیز کننده برای نظافت استفاده کنید. فورت می‌گوید:

روی دوش در سه بخش عمودی اسپری بزنید؛ این موجب می‌شود تا دوده‌ها کم شوند و قبل از اینکه مواد تمیز کننده پیش از حد خشک شوند، آنها را پاک کنید.

اولین قسمت را اسپری بزنید، که هر دوی کاشی و وان را پوشش دهد و چند دقیقه اجازه دهید تا به خوردشان رود. سپس دومین بخش را اسپری بزنید و اجازه دهید مادامی‌ که در حال تمیز کردن اولین قسمت هستید، آن بخش کار خود را انجام دهد.

به کمک یک اسفنج نظیف‌ کننده، تمام حوزه اول را پاک کنید، از قلم‌های پهن برای پوشش دادن تمامی سطح در کمترین زمان ممکن استفاده کنید، سپس اسفنج را با آب بشویید. یک فنجان را با آب پرکنید و ناحیه تمیز شده را با آن بشویید. زمانی که اولین بخش کارش تمام شد، قسمت سوم را اسپری بزنید، آنگاه قسمت دوم را پاک کرده و با آب بشویید. برای هر لکه باقی‌مانده، یک سفیدکننده و آب را در یک بطری اسپری با هم ترکیب کنید. اجازه دهید تا چنددقیقه‌ای همان‌طور باقی بماند. به مدت یک دقیقه دوش آب را باز کنید تا بتواند خودش را با آب بشوید، و به هر نقطه خارج از جریان یک ریزش کوچک از فنجانتان را بدهید.

محل تخلیه مسدود شده

از لوله بازکن معتبر برای تمیز کردن موانع موجود در چاه‌ها و لوله‌ها استفاده کنید. بله، شما می‌توانید از این راهکار در محل تخلیه دوشتان استفاده کنید، فقط اطمینان حاصل کنید که در ابتدا درب پوشش آن را برداشته باشید. اگر این مورد کار نکرد، از مواد شیمیایی تمیزکننده چاه استفاده کنید. اگر بخت با شما نباشد، آن‌وقت باید با یک لوله‌کش تماس بگیرید تا به کمک شما بیاید.

مطالب مرتبط
منبع
goodhousekeeping
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن