پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

چگونه یک رهبر موفق در سازمان خود باشیم

رهبران و مدیران سازمان‌ها یکی از رکن‌های اصلی در موفقیت هستند و نگرش آن‌ها و نوع برخوردشان با مشکلات تعیین کننده موفقیت یک سازمان است. در این نوشته مواردی که یک رهبر موفق لازم دارد تا سازمان خود را به موفقیت و اهداف خود برساند بیان شده است.

ایجاد چشم انداز واضح و برنامه ریزی برای آینده

اکثر افراد در مورد چیزی که در زندگی می‌خواهند خیلی کلی حرف می‌زنند و جزئیات اهداف خود را نمی‌دانند. توانایی روشن ساختن این چشم انداز و بینش برای دیگران چالش برانگیز است و این چیزی که است که تفاوت بین رهبر موفق و افراد عادی را مشخص می‌کند.
قابلیت اصلی و بالایی که افراد رهبر و موفق دارند این است که چشم انداز و بینش خیلی دقیق و هیجان انگیز از آینده و اهداف خود دارند و همچنین توانایی گفتگو و سخن گفتن در مورد آن چشم انداز با دیگران را دارند.

 گفتگو در مورد چشم انداز خود

رهبران عالی، برای تفکر و ایجاد یک چشم انداز واضح از زندگی که در یک، سه و یا پنج سال آینده می‌خواهند به آن دست یابند وقت می‌گذارند و توانایی این را دارند تا در مورد چشم انداز خود با دیگران گفتگو کنند، به شکلی که دیگران می‌پذیرند و می‌توانند ببینند که این چشم انداز متعلق به آنهاست.

انگیزه دادن به افراد

ایجاد چشم انداز آینده و چیزهای خوبی که می‌تواند در آینده اتفاق بیفتد، باعث تحریک هیجان افراد و افزایش انگیزه آن‌ها می‌شود تا بهترین خودشان را ارائه دهند (حداکثر توانایی‌شان). چشم انداز قوی و خوب، چشم انداز کیفی است و با ارزش‌ها و مأموریت‌ها توصیف می‌شود. اما چشم اندازی که بر اساس پول و اعداد توصیف شده قدرت زیادی برای افزایش انگیزه و هیجان افراد را ندارد. البته به این نکته هم توجه کنیم که پول مهم است، هرچند این که تصمیم بگیریم و متعهد باشیم که “بهترین در کسب و کار باشیم” بسیار هیجان انگیز است.

حفظ آرامش خود

نکته مهم دیگر برای این که رهبر واقعی باشید این هست که “خونسرد باشید و آرامش خود را حفظ کنید”
یک مطالعه در قسمت بازرگانی دانشگاه استنفورد انجام شد و هدف از مطالعه این بود که قابلیت‌ها و توانایی‌هایی که کمپانی‌ها در مدیران ارشد جوان، به خصوص مدیران ارشد بخش اجرایی، به دنبال آن بودند را پیدا کنند. نتایج مطالعه نشان داد که دو ویژگی و قابلیت خیلی مهم هست که باعث موفقیت بزرگ و چشم گیر افراد می‌شود، اولین توانایی این بود که فرد بتواند افراد را در کنار یکدیگر نگه دارد و کار تیمی مفیدی را با هم انجام دهند و در نهایت همه کارها به صورت تیمی انجام می‌گیرد. خروجی و بارآوری یک مدیر در واقع خروجی و محصول تیم است.

صبور بودن تحت شرایط سخت و دشوار

دومین قابلیت لازم برای رهبر توانا  پیشرفت سریع و توانایی انجام درست وظایف در شرایط سخت به خصوص در شرایط بحرانی است. صبر داشتن و خونسرد بودن در شرایط بحرانی به این معنی است که یک رهبر واقعی باید در مواقعی که شرایط نا امید کننده و سخت رخ می‌دهد بتواند خونسرد بودن را تمرین کند.

همه‌ی چشم‌ها به سمت شماست

شخصیت و قابلیت یک رهبر موفق معمولاً در شرایط بحرانی خودش را نشان می‌دهد و در این لحظات افراد نگاه می‌کنند و نکات ریز را در شخصیت رهبر در ذهن خود نگه می‌دارند. شما در شغل خود به عنوان یک رهبر باید مشخص کنید که هدف و چشم انداز شما چیست و دقیقاً کجا می‌خواهید بروید. زمانی که کارها خوب پیش نمی‌روند خونسرد باشید و مطمئن باشید که شرایط بهتر خواهد شد.

مشخص کردن رؤیای آینده و چشم انداز خود روی صفحه

در اینجا دو نکته وجود دارد که می‌توانید بلافاصله برای عمل کردن به این ایده‌ها آن‌ها را انجام دهید:
اول این که پروژه ۳ تا ۵ سال خود را در پیش روی خود قرار دهید و چشم انداز دقیق آینده خود را تصور کنید. هدف به چه شکلی است؟ چه اقداماتی در حال حاضر می‌توانید انجام دهید که چشم انداز شما را به واقعیت نزدیک کند و شما را به اهداف‌تان برساند. نکته دوم، هر شرایطی که در مسیر پیش آمد خونسرد و آرام باشید و آن را به بهترین شکل حل کنید. عصبی و نگران نشوید. یک نفس عمیق بکشید و بر روی راه حل تمرکز کنید تا بتوانید بهترین عملکرد را برای حل مشکلات داشته باشید.

به علاقمندی های خود اضافه کنید!(۰)
منبع
briantracy
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن