ارتباط خانوادگیسلامت باش

داشتن رابطه جنسی بدون محبت سبب آسیب روحی می شود

رابطه جنسی می‌توانید از رمانتیک و شیرین، به پست‌ترین استاندارد یا میزان متداول و حتی کثیف بودن  و خسته کننده تنزل یابد، این زمانی است که داشتن رابطه جنسی می‌تواند برای رابطه شما تبدیل به عملی ناسالم شود.

اصطلاح “عاشق شدن” به طور طبیعی باعث ایجاد برخی احساسات مثبت می‌شود. ” ساختن عشق” عاشقانه است، شیرین، خوب و دوست داشتنی. راه پایانی برای انتقال احساسات عمیق و صمیمی به شریک زندگی‌ یا عشق‌مان از طریق بیان جسمانی است. همانطور که همه می‌دانیم، هر فردی از لحاظ جنسی فعال است و می‌داند که “عشق” به دور از فقط داشتن رابطه جنسی است، اصطلاحاتی که برای محدوده جنسیت و فقط سکس به کار می‌رود قابل مقایسه با عشق و دوست داشتن نیست و فقط عمل نزدیکی را شامل می‌شوند. به عبارت دیگر، احساسات مختلفی وجود دارد که در هنگام داشتن رابطه جنسی می‌تواند بدن و تجربه روابط جنسی ما را تغییر دهد. به طور خاص، این سه دلیل باعث می‌شود که شما بخواهید از داشتن رابطه جنسی با شریک خود اجتناب کنید:

اگر شما نمی‌خواهید شریک‌تان ناراحت شود

بسیاری از زمان‌های سالم و عادی وجود دارد که ممکن است برای رابطه‌جنسی با شریک‌مان انتخاب کنیم که البته بیشتر بخاطر او است، نه برای ما. برای مثال، شریک زندگی‌تان در این لحظه برای داشتن رابطه جنسی مشتاق است و شما نیستید، اما وقتی که سعی در ارضاءشدن داشتید، یکباره همه احساس شما ازبین می‌رود، به عبارت دیگر، شما ممکن است رابطه جنسی با شریک زندگی خود را به عنوان حفظ رابطه عاطفی انتخاب کنید یا شما داشتن رابطه‌ جنسی را زمانی انتخاب می‌کنید که اصلا در شرایط خلق و خوی خوبی نیستید، اما شریک زندگی‌تان از هر نظر آماده است و جذابیت‌های خود را برای شما افزایش داده یا در کل از نظر ظاهری و به عبارتی بصری برای شما بسیار جذاب شده و می‌خواهید به او نزدیک شوید.

اما مهم این است که به یاد داشته باشید دلایل ما برای داشتن رابطه‌جنسی (اگر احساس فوق العاده گرم و میل جنسی شدید نیستند) برای دلایل مثبت و روانی تأیید شده است نه برای جلوگیری از واکنش یا پیامدهای منفی. این امر می‌تواند یک پویایی بسیار سمی باشد اگر ما با شریک زندگی خود رابطه‌جنسی داشته باشیم، به این دلیل که او با ما است و در مقابلش احساس گناه می‌کنیم یا چون ناراحت شده و اخم‌ می‌کند یا چون ما می‌دانیم اگر به او نه بگوییم دیوانه‌وار برخورد خواهد کرد.

تحقیقات نشان داده است که وقتی رابطه جنسی برای از بین بردن احساسات منفی شریک زندگی ما باشد، باعث کاهش رضایت جنسی و رابطه‌ای می‌شود که داریم، دانستن علت این اتفاق دشوار نیست که بدانیم چرا. از همه این‌ها گذشته، چه کسی دوست دارد با شریک زندگی خود رابطه‌جنسی داشته باشد به این دلیل که او اخم نکند؟؟ این نوع روابط در طول رابطه‌ جنسی برای هر یک از طرفین احساس خوبی نخواهد داشت. به علاوه این گونه پویایی در احتمالاً موجب مشکلات روابط بزرگتر خارج از اتاق خواب خواهد شد که اثرات بدتری بر افراد و رابطه‌شان می‌گذارد.

اگر شما واقعا با فعالیت جنسی ناراحت هستید

همانطور که در مطالب گذشته نوشته‌ام، یکی از کلیدهای “بهترین رابطه جنسی همیشگی” داشتن رابطه صمیمی است که شما در قلمرو آن احساس راحتی می‌کنید. در مقابل، داشتن رابطه جنسی که احساس “ما” را تحریک نمی‌کند، ممکن است برای رابطه جنسی شما سالم نباشد، به ویژه اگر شریک زندگی‌تان تلاش می‌کند شما را قانع کند کاری را که نمی خواهید و دوست ندارید انجام دهید. مثلا اگر رابطه جنسی مقعدی سطحی “بدون دخول” باشد و از آن هم راضی نیستید، خودتان را به آن نسپارید فقط برای اینکه مخالفت با آن بحث و ماجراجویی به نظر می‌رسد. اگر یک شخص ثالث به این ناراحتی‎ها اضافه شود فاجعه به بار می‌آید. منشأ همیشگی این اتفاق‌ها کنجکاوی در اتاق خواب است، اما همانطور که گفته شد، شما محدودیت‌های خود را می‌دانید و در آن محدوده زندگی می‌کنید. آخرین چیزی که انجام می‌دهید موافقت با چیزی است که شما با آن راحت نیستید و این موضوع شما و همسرتان را بیشتر از هم جدا می‌کند.

به علاوه، یک شریک زندگی عاشق و سالم باید به شما احترام بگذارد، از مرزهای خود اطمینان داشته باشید وخودتان فشار نیاورید تا کاری را انجام دهید که واقعا نمی خواهید.

اگر فعالیت جنسی به شما آسیب می زند

بعضی از مردم دوست دارند کمی درد را در طول رابطه‌جنسی تجربه کنند. به عنوان مثال، محبوبیت سری کتاب “۵۰ سایه‌های خاکستری” علاقه‌ای به شیوه‌های خشن برای انواع مختلف زوج‌ها به وجود آورده است. اما دردِ خواسته و دوست داشتنی در رابطه زناشویی بسیار متفاوت از درد ناخواسته است. اگر واقعا رابطه‌جنسی به شما صدمه می‌زند، خودتان را به انام آن مجبور نکنید.

به عنوان یک درمانگر ما با تعداد زیادی از افراد که در طول رابطه‌جنسی احساس ناراحتی می‌کنند برخورد داریم. اغلب اوقات می‌توانیم به مردم کمک کنیم بدن خود را ترمیم کنند و یا روشی را بیاموزیم که از آسیب‌های گذشته در امان بوده و احساسات جنسی راحت‌تر و لذت‌بخش‌تری را تجربه کنند. اما زمان‌های دیگری هم وجود دارد که مردم (هر دو مردان و زنان) می‌توانند حس عمیق درد را احساس کنند که به آسانی نمی‌توانند تکنیک‌های آرامش و روابط درمانی آن حالات را از بین ببرند.

درد در طول رابطه‌جنسی برای این افراد می‌تواند غیرقابل تحمل باشد، گاهی اوقات افراد دچار احساس ضربه‌های تیز تیرکشنده، سوزش آهسته، اصطکاک خفیف و حتی خونریزی می‌شوند. حتی اگر این مسأله به شما فشار نمی‌آورد باز هم این رابطه منفی ارتباط بد جنسی و درد را تقویت کرده و می‌تواند شما را بیشتر و بیشتر از همسرتان سرد و دور کند – به عنوان تلاش برای از بین بردن درد نیز شریک زندگی‌تان از شما دوری می‌کند.

به‌جای داشتن رابطه‌جنسی در این وضعیت، می‌توانید به مراتب بهتر عمل کرده و برای دستیابی به درمان‌های پزشکی و مراقبتی برای درد خود به طور مستقیم اقدام کنید و در عین حال، یک رابطه‌جنسی آزاردهنده (یا حداقل فعالیت جنسی تکراری) را از بین ببرید.

نکته

تا جایی که ممکن است رابطه‌جنسی را به عنوان چیزی که می‌تواند احساس خوبی داشته باشد، انجام دهید. به اندازه کافی تلاش کنید که رابطه برای هر دو طرف لذت‌ بخش باشد، از ترفندها و راهنمایی‌های جدید بهره ببرید، گاهی اوقات رابطه‌جنسی می‌تواند باعث آسیب بیشتر برای رابطه شما باشد اگر از آن ناراضی باشید و اگر به عنوان راهی برای جلوگیری از خلق و خوی بد شریک زندگی خود استفاده می‌کنید، یا از شما خواسته شده است که در طول رابطه‌جنسی چیزی را که واقعا ناراحت هستید انجام دهید، یا رابطه جنسی دردناکی دارید، بهتر است که آن‌را اصلا انام ندهید. رابطه جنسی بد به سناریوها و مشکلات بزرگتر یا حتی زد و خوردهای فیزیکی نیز ممکن است منجر شود، پس حتماً از رابطه بد و غیر دلخواه اجتناب کنید.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

صدریه صامتی

کارشناسی ارشد مهندسی علوم و صنایع غذایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن