پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

کنترل اضطراب با ۱۱ نکته کاربردی (قسمت اول)

اضطراب را می‌توان به‌عنوان مشکل در کنترل آن شناخت. آموزش کنترل اضطراب بسیار مهم است، کنترل اضطراب چیزی است که شما می‌توانید به‌ راحتی در خانه خود با تکنیک‌های مناسب انجام دهید. در زیر ۱۱ راه آسان و مؤثر برای کنترل اضطراب وجود دارد.

راه‌حل جامع برای کنترل اضطراب

قبل از شروع، باید توجه داشت که اضطراب اغلب نیاز به تعدادی از فرصت‌های متفاوت برای کنترل آن و همچنین تکنیک‌هایی که می‌تواند پیچیده اما بسیار مؤثر باشد، دارد. توجه داشته باشید که کمک خواستن از افراد وارد نیز هیچ مشکلی ندارد. افراد بسیاری وجود دارند که کارشناس جلوگیری از اضطراب هستند و کمک آنها بسیار ارزشمند است.

بدون داروهای شیمیایی و داروهای گیاهی

در اینجا ما به دنبال دارو نیستیم، حتی داروهای گیاهی. داروها باعث ایجاد وابستگی می‌شوند و حتی داروهای گیاهی می‌توانند عوارض جانبی داشته باشند. ما قصد داریم بر روش‌هایی که می‌توان در خانه استفاده کنید، تمرکز کنیم. کسانی که به دارو علاقمند هستند باید با دکتر خود صحبت کنند، و کسانی که به گیاهان دارویی علاقه‌مند هستند باید تحقیق کنند.

تکنیک‌های کنترل اضطراب

پیاده‌روی و ورزش

همه این‌ها با ورزش شروع می‌شود که اکثر مردم از این واژه نفرت دارند، ولی هیچ راه جایگزینی برای آن نیست. ورزش یک جزء حیاتی برای سلامت ذهنی افراد است. تمرین – به‌خصوص پیاده‌روی، اما در کل تمام اشکال ورزش – چندین ابزار مهم لازم برای کنترل اضطراب را فراهم می‌کند:

  • باعث آزاد شدن مواد شیمیایی مغز می‌شود که باعث آرامش و بهبود خلق‌وخوی است.
  • هورمون استرس در بدن را کاهش می‌دهد.
  • هورمون‌های بدن را تنظیم و متعادل می‌کند.
  • عضلات را خسته می‌کند و باعث خواب راحت‌تر می‌شود.

اگر هدف شما کنترل اضطراب است، باید ورزش را شروع کنید. مطالعات نشان می‌دهد که ورزش منظم مزایای فراوان و تقریباً بدون عوارض است، و برخی مطالعات بیان کرده‌اند که ورزش همانند بعضی از داروهای ضد اضطراب عمل می‌کند. پیاده‌روی را از امروز آغاز کنید، ممکن است همین برای شما کافی باشد تا تفاوت شگفت‌انگیز آن را ببینید.

عشق‌ورزی

ابزار کاهش اضطراب که برای هر فرد واقعاً کار می‌کند. اگر شریک زندگی دارید، بیشتر درباره عشق ورزیدن باهم صحبت کنید نه‌ فقط برای رابطه خود، بلکه همچنین برای سلامت روانی خود. افراد اغلب احساس اضطراب کمتری می‌کنند وقتی‌که از عاشق شدن لذت می‌برند. عشق ورزیدن تنش بین زوج‌ها را کاهش می‌دهد و تأثیر بسیار مهمی بر آرامش دارد. اگر فردی در زندگی‌تان وجود دارد که می‌داند شما اضطراب دارید، به او بگویید که عشق ورزیدن واقعاً یک ابزار کاهش اضطراب بزرگ است.

فلز منیزیم

رژیم غذایی آن‌قدر که اکثر مردم ادعا می‌کنند، اضطراب را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. رژیم غذایی می‌تواند مؤثر باشد، زیرا تغذیه سالم و سالم ماندن، قطعاً سلامت جسمی و روحی شما را بهبود می‌بخشد، اما این تفاوت خیلی دراماتیک نیست و اضطراب به‌ ندرت با رژیم غذایی به‌ تنهایی پیشرفت کرده و یا درمان می‌شود. اما صرفاً به این دلیل که رژیم غذایی نقش مهمی ندارد نباید چیزهایی که می‌توان برای کمک به آن انجام داد را نادیده گرفت، یک پیشنهاد اضافه کردن مکمل‌های منیزیم به رژیم غذایی است. منیزیم یک ماده معدنی است که در بیشتر غذاها فرآوری شده به‌ وفور یافت می‌شود.

بدن برای انجام وظایف متعددی به آن نیاز دارد و مطالعات تأیید کرده‌اند که اثر آرامش‌ بخش دارد. بسیاری از افراد متوجه شدند که مکمل منیزیم در اضطراب آنها نقشی شگفت‌انگیز دارد – مخصوصاً برای افرادی که علائم فیزیکی شدید و غیر معمول دارند. استرس سطح منیزیم بدن را کاهش می‌دهد، بنابراین اگر منیزیم بدنتان کم باشد، اضطراب آن را بدتر می‌کند. مکمل منیزیم را در نظر داشته باشید، زیرا ممکن است تأثیر بسیار مهمی روی اضطراب شما داشته باشد.

نوشیدن آب

یکی از ساده‌ترین استراتژی‌ها که یکی از بهترین‌هاست – نوشیدن آب بیشتر است. واقعیت این است که اکثریت قریب به‌ اتفاق آمریکایی‌ها به‌طور مرتب دچار بی‌آبی بدن می‌شوند. از دست دادن آب بدن باعث ایجاد اضطراب نمی‌شود، اما علائم اضطراب را بدتر می‌کند، که موجب می‌شود کنترل اضطراب سخت‌تر شود. از امروز آب آشامیدنی بیشتری مصرف کنید. سعی کنید حداقل دو یا سه لیوان بیشتر از قبل روزانه آب بنوشید و نگران ادرار بیشتر نباشید – تکرر ادرار در ابتدا بیشتر است، اما بدن شما با مصرف آب بیشتر آداپته خواهد شد. واقعیت عجیب! برخی مطالعات نشان می‌دهد که کسانی که آب بیشتری مصرف می‌کنند، آب کمتری حفظ می‌کنند، بنابراین کاهش وزن درنتیجه افزایش مصرف آب بیشتر رخ می‌دهد.

مطالب مرتبط
منبع
calmclinic.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن