زیباییسلامت باش

آرایش چشم برای مبتدیان

آیا شما در عرصه آرایش  چشم مبتدی هستید؟ ناراحت نباشید، با خواندن این مقاله می‌توانید چشمانتان را به‌طور طبیعی آرایش کنید.

از اینکه مبتدی هستید خجالت نکشید. ما همگی این مرحله را پشت سر گذرانده‌ایم، اینکه ندانیم از چه قلم مویی استفاده کنیم یا سایه چشم را چگونه بکشیم، چه رسد به نحوه ترکیب آن‌ها، اما نگران نباشید، ما شمارا همراهی می‌کنیم! خود را برای یادگیری ترفندهای آرایش چشم آماده کنید.

گام اول: همیشه با پرایمر چشم کارتان را آغاز کنید.

پرایمر چشم کمک می‌کند تا یک سطح صاف برای آرایش چشم ایجاد شود. وقتی پرایمر خشک شد، می‌توانید از پایه سایه چشم استفاده کنید، چراکه کمک می‌کند سایه چشم بهتر به پوست بنشیند. اگر پایه سایه چشم ندارید می‌توانید از کانسلر استفاده کنید.

گام دوم: با چهار سایه اصلی شروع کنید.

برای توضیح بیشتر برای مبتدیان، چهار سایه اصلی مناسب برای طبیعی بودن آرایش چشم، هیلایت کننده که یک درجه از پوستتان روشن‌تر باشد، یک سایه مات با تن ملایم، یک سایه کانتوری که دو یا سه برابر تیره‌تر از پوست باشد، و یک سایه سیاه مات، هستند. اگر هایلایت کننده صورت دارید، می‌توانید از آن نیز استفاده کنید.

گام سوم: از قلم‌موهای اصلی آرایش چشم استفاده کنید.

به یک قلم‌موی تخت کوچک سایه چشم، یک قلم‌مو برای ترکیب کردن ؛ در سایزهای کوچک و متوسط  احتیاج دارید.

گام چهارم:

قلم‌موی تخت را به روشن‌ترین سایه آغشته کرده و به قسمت بالای گوشه داخلی چشم بکشید. پس‌ از آن قلم‌مو را تمیز کنید.

گام پنجم:

یک ترفند شسته‌ رفته برایتان می‌گوییم: نوک قلم‌مو را در آب فروببرید تا کمی خیس شود، سپس آن ‌را به روشن‌ترین سایه آغشته کرده و دوباره آن را به داخلی‌ترین گوشه چشم در بالا و پایین بکشید، از نتیجه آن شگفت‌زده خواهید شد. سپس از همان رنگ برای قوس ابروهای خود استفاده کرده و آن را برجسته کنید.

گام ششم:

اکنون نوبت سایه ملایم است  از قلم‌موی مناسب برای ترکیب کردن سایه چشم در قسمت میانی پلک (بین پلک و برجستگی ابرو) استفاده کنید، از گوشه بیرونی به سمت داخل این کار را انجام دهید.

گام هفتم: چشمانتان را کانتور کنید.

سایه کانتور را از گوشه بیرونی درحالی‌که با سایه میانی پلک ترکیب می‌شود، بر نیمه بیرونی چشم بکشید ولی مواظب باشید بیش‌ازحد ترکیب نکنید چراکه سایه میانی باید از سایه کانتور بالاتر باشد.

گام هشتم:

آرایش چشمتان انجام‌شده است حال به قسمت پایین چشم می‌پردازیم. سایه ملایم؛ تن متوسط، را با سایه کانتور ترکیب کرده و روی خط پایین مژه از گوشه بیرونی تا قسمتی که هایلایت کننده را کشیده‌اید، بکشید.

گام نهم:

برای تکمیل چهره، سایه چشم سیاه مات را در گوشه بیرونی چشم‌ها و تا نزدیک انتهای خط مژه بکشید. این کار چشم‌ها را کمی دراماتیک می‌کند.

گام دهم:

و البته، کارتان بدون فر مژه خیلی خوب و کامل از آب درنخواهد آمد. سپس به مژه‌هایتان ریمل بکشید (از سپر ریمل استفاده کنید تا ریمل به پوست صورتتان نخورد)، در نهایت خط چشم بکشید. با تمرین مژه مصنوعی نیز گزینه‌ای دیگر است! همان‌طور که می‌بینید، این آرایش چشم بسیار طبیعی و ساده است و با کمی تمرین، در آن استاد خواهید شد. به‌ نحوی‌ که ترکیب رنگ‌ها و ایجاد ظاهری جدید برایتان به‌ آسانی خوردن یک پای خواهد شد! فراموش نکنید که قلم‌موها را بشورید!

مطالب مرتبط
منبع
ogleschool.edu
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن