ارتباط خانوادگیخانه و خانواده

راه های جلوگیری از روابط جنسی مقطعی و غیرمتعهد که می تواند زندگی عاشقانه شما را نابود کند

امروزه روابط بین زن و مرد شکل بسیار پیچیده‌ای به خود گرفته است، همه افراد بین روابط مشروع و از دست دادن بخشی از آزادی خود و روابط جنسی مقطعی، غیر متعهد و آزادی و البته آسیب‌های روحی آن، دچار درگیری ذهنی و عاطفی شده‌اند. به عقب برگردید، زمانی که کودک بودید را به یاد آورید، زمانی که با عروسک باربی و کِن بازی کردید. بسیاری از تخیلات خود را با آن اسباب بازی‌ متصور شده‌اید. خط و مشی همه داستان‌های ذهنی خود و فراز و فرودهای شخصیتی را ایجاد کرده‌اید که بهترین نویسندگان در هالیوود برای چنین اتفاقی باید شرمسار باشند، چراکه برای بسیاری از ما، باربی و کِن اولین روابطی بودند که تجربه کردیم و به عنوان یک کودکان، ما معتقد بودیم هر رابطه‌ای باید مانند باربی و کِن باشد.

سپس، توسط فرهنگ‌های به اصطلاح متمدن در برقراری ارتباط مورد حمله قرار گرفتیم، جایی که جنسیت به همان اندازه سریع و ارزان قیمت بود که یک تکه کیک شکلاتی یا چیزکیک نیز همان گونه بود. در حال حاضر، زندگی جنسی ما معادل اعتیاد ما به مواد فست فود است. می‌دانیم که آن‌ها مقدار کمی ارزش غذایی را به بدن ما ارائه می‌دهند، اما نمی‌توانیم از خوردن غذا متوقف شویم، زیرا به طعم آن معتاد شده‌ایم. در حالی که غذاهای سریع، شریان‌های ما را مسدود می‌کنند، روابط گاه به گاه و ۲ ساعته نیز ما را از دریافت عشق واقعی و صمیمیت محروم خواهد کرد. روابط مقطعی و کوتاه ممکن است ما را در دنیای فانتزی خود به دام بی‌اندازد، جایی که روابط ما به صورت سطحی مانند عروسک‌های پلاستیکی کِن و باربی باشند. خبر خوش برای شما این است که می‌توانید زندگی عاشقانه خود را با یادگیری ۷ نکته مهم در این مطلب، نجات دهید.

وارد رابطه جنسی غیرمتعهد نشوید – ممکن است بعداً از آن احساس پشیمانی کنید

رابطه آزاد و غیرمجاز در دهه ۱۹۲۰ بیشتر شد، افراد دیگر مجبور به داشتن رابطه جنسی در بستر نبودند، در حالی که صندلی عقب یک ماشین برای آن‌ها محیا بود. در دهه ۱۹۶۰، یک انقلاب کامل جنسى آغاز شد، ظهور فمینیسم و دسترسی فراوان به وسایل پیشگیری از بارداری نظیر قرص ضدبارداری و کاندوم باعث ایجاد عصر ارتباطات مقطعی می‌شود. امروزه رسانه‌ها یک منبع عظیم آموزش جنسی هستند، ما با پیام‌هایی درباره عدم پذیرش رابطه جنسی سالم و لذت بخش، غرق می‌شویم، اما کمیت لازم نیست بلکه کیفیت و عمق رابطه مهم و قابل توجه می‌شود. هنگامی که یک نظرسنجی با ۲۷۰ دانشجوی کالج انجام شد، ۷۲ درصد از آن‌ها به این نتیجه رسیدند که از داشتن یک رابطه معمولی و مقطعی احساس خجالت می‌کنند.

از رابطه جنسی غیر مجاز مثل یک کپی استفاده نکنید، شما ارزش و توانایی یک رابطه متعهد را دارید

حتماً متوجه شده‌اید که همیشه ابتدای یک رابطه همه چیز عالی است، زمانی که شما در حال یک آشنایی معمولی هستید، سپس، هنگامی که کلمه B (دوست پسر) یا G کلمه (دوست دختر) تلفظ می‌شود، همه چیز تغییر می‌کند. ناگهان انتظارات غیرواقعی ایجاد می‌شود و روابط فانتزی باربی و کِن (که درون شما شکل گرفته است) شروع به تضعیف احساس و شخصیت‌تان می‌کند. احساس می‌کنید باید به پوشیدن رنگ دلقک مانند و یک لبخند پیچیده و مرموز اقدام کنید. علاوه بر این، شما باید از ناراحتی، بدبختی و نا امیدی خود پرده بردارید. آرایش و پیراستن بیش از حد فقط یک مبارزه است، یادآوری تمام جنگ‌هایی که در تمام روابط از دست رفته خود داشته‌اید، جنگیده‌اید، از دست داده‌اید و یا برنده شده‌اید، که البته همیشه شکست خورده‌اید که اکنون در یک رابطه جدید هستید.

البته برچسب زدن به رابطه جدید خود که شبیه به قبلی خواهد بود و ادامه آن به شکل مقطعی مانند پاره کردن کمربند ایمنی در ابتدای راه است و این چیزی را بهتر نمی‌کند. شما یک انسان با احساسات واقعی هستید و هیچ مقدار رابطه جنسی غیرمتعهد هرگز آن‌را تغییر نخواهد داد. بجای مبارزه و نمایش بازی کردن برای یکدیگر بهتر است به دلایلی واقعی بپردازید که چرا زمان دشواری را با یک فرد دیگر در یک رابطه تجربه کرده‌اید و در مورد رفع آن دشواری‌ها در رابطه جدید صحبت کنید.

از هر رابطه به عنوان یک فرصت برای شناختن خودتان بهره ببرید

بسیاری از افراد می‌‍‌گویند دوست دارند همه چیز را کمرنگ و درحد اعتدال نگه دارند. در حقیقت، آن‌ها نمی‌خواهند هیچ گونه فداکاری یا سرمایه گذاری واقعی و عاطفی را برای ایجاد یک رابطه متعهد انجام دهند. آن‌ها به طرز وحشیانه‌ای، همه مزایای یک رابطه متعهد مانند رابطه جنسی خوب، عشق، صمیمیت و امنیت را می‌خواهند، اما حاضر به سرمایه گذاری عاطفی نیستند.

در این حالت ممکن است احساس دسترسی به یک گذرنامه آزاد به شما دست بدهد، زیرا در یک رابطه خیلی سطحی هر لحظه دردسترس هستید. با این حال، شما هنوز هم باید روی خودتان کار کنید. در حال حاضر، شما آزاد هستید برای داشتن رابطه جنسی با شرکای جنسی مختلف، شبیه به یک جفت کفش. از این فرصت برای یادگیری از آن‌ها استفاده کنید. آنچه را دوست دارید و چیزی را که دوست ندارید بدانید و خوب بررسی کنید. از این اطلاعات برای درک آنچه لذت می‌برید استفاده کنید. سپس، دقیقاً به سراغ همان شخص و شرایطی بروید که می‌دانید می‌توانید با او یک ارتباط پایدار داشته باشید.

اگر از رابطه جنسی‌تان لذت نمی‌برید آن‌را ادامه ندهید

برای بسیاری از زنان، رسیدن به ارگاسم دشوار است. طبق گفته پروفسور آل کوپر درمانگر روابط جنسی و نویسنده کتاب Understanding Orgasm Female،  %۷۵درصد از زنان برای تجربه ارگاسم نیاز به تحریک بالقوه دارند. یک مطالعه منتشر شده در دایره المعارف پزشکی Medline Plus با عنوان اختلال عملکرد ارگاسم، بیان می‌دارد که بیش از ۵۰ درصد از زنان دارای ارگاسم ناقص هستند یا به طور کلی از سکس خود ناراضی هستند.

بسیاری از افراد (آقایان) اغلب به خوبی با شریک جنسی خود صحبت نمی‌کنند و ارتباط با همسرشان دشوار است. افرادی که در یک رابطه متعهد نیستند، ممکن است در خدمت شریک زندگی یا به عبارت بهتر شریک جنسی خود نباشند. در حقیقت، ممکن است آن‌ها بخواهند به طور جدی برای منفعت خودشان رابطه جنسی برقرار کنند و طرف مقابل برایشان مهم نیست.

نبودن دلبستگی واقعا به معنی نبودن دلبستگی نیست

با آتش بازی نکنید. بسیاری از افراد با روابط مقطعی و غیرمتعهد پس از مدتی به سمت یک برنامه جایگزین می‌روند. این اتفاق می‌افتد، زیرا همه ما به دنبال یک حس امنیت هستیم. بیشتر اوقات افراد ممکن است دیگران را به عنوان افرادی که در ذهن خود دوست دارند و می‌خواهند، آن‌ها را می‌بینند، بیشتر از آن چیزی که هستند آن‌ها را تصور می‌کنند و انتظار توجه دارند، بنابراین شما به شدت با یک رابطه گاه به گاه و غیرمتعهد موافق خواهید بود، برای دیدن فرد مورد علاقه‌تان! با این حال، تعدادی از شما وجود دارد که مخفیانه رابطه بیشتری را می‌خواهد و این زمانی است که تخیل شما شروع به خواستن و دریافت شرایط بهتر را خواهد کرد. در این حالت شما با یک انکار دائمی درونی مواجه خواهید شد، جایی که تنها لذت واقعی شما از رابطه گاه به گاه ناشی از تخیل تحریف شده شما است.

متأسفانه، وسوسه‌های شخصیت و خط و مشی داستانی از دوران کودکی می تواند این حالت را بدتر کند، زمانی که شما با خودتان صادق نباشید و نخواهید درباره خود واقعی و خواسته‌های‌تان صحبت کنید. در واقع وابستگی عاطفی پیش خواهد آمد و شما قصد در انکار آن دارید، برای ایجاد احساس امنیت قوی در رابطه جنسی غیرقانونی و سطحی زمان زیادی می‌گذرد ولی اتفاق خواهد افتاد پس در مورد چیزی که نمی‌توانید احساسات خود را در آن اداره کنید و نقش داشته باشید، با احتیاط عمل کنید.

فکر نکنید ارتباط داشتن فقط به معنای رابطه جنسی است

امروزه زنان و مردان هنوز هم برای داشتن رابطه جنسی امن و تعهد برنامه ریزی شده‌اند. گرچه عصر روابط گاه به گاه نسبتاً جدید است، اما برنامه‌های ژنتیک اولیه شما بسیار قدیمی است. در واقع، ما همه ژن‌های خود را از میتوکندری مادر به ارث می‌بریم که با خاطرات ماقبل تاریخ برنامه‌ریزی شده او امروزه نیز ما را غافلگیر می‌کند. در عصر قدیم داشتن رابطه جنسی برای مردان افتخار بود که باید برای آن مبارزه می‌کردند. آن‌ها مجبور بودند ثابت کنند که قدرتمند هستند و می‌توانستند احساس امنیت محرمانه را برای زن فراهم کنند. به عنوان یک نتیجه، مردان زمانی که برای داشتن رابطه جنسی تلاش می‌کنند حس موفقیت به دست می‌آورند و برای‌شان با ارزش است، به طوری که اگر به راحتی آن‌را به دست آورند، در نظرشان کم اهمیت خواهد بود.

برای زنان، رابطه جنسی همیشه یک ریسک بزرگ بوده است. اجداد غارنشین ما کاملاً وابسته به غارنشینی بودند تا بتوانند از زن محافظت کرده و او را هنگام بارداری تغذیه کنند. همچنین شانس سلامتی و زنده ماندن او و نوزاد در هنگام زایمان بسیار بالاتر بوده است. ما نمی‌توانیم یک برنامه ریزی ژنتیکی را یک شبه تغییر دهیم. با توجه به این که باید خطرات ناشی از رابطه جنسی غیرمتعهد به حداقل برسد، ما همیشه باید با صدای کم و با احتیاط در مورد آن صحبت کنیم. هدف از این بحث این است که داشتن رابطه جنسی از ابتدای وجود زن و مرد مبتنی بر بقاء نسل انسان و با حفظ امنیت بوده است نه فقط برای لذت بردن، پس همانطور که بیان شد این ویژگی‌های ژنتیکی را نمی‌توان از نسل امروز نیز جدا کرد و پس از یک رابطه مقطعی هردو طرف از آن پشیمان خواهند شد، زیرا در درون خود خواستار یک رابطه امن و پایدار و متعهد هستند.

تصور نکنید می‌توانید زندگی خود را بدون عشق واقعی بگذرانید

افراد همچنان سرگرم روابط جنسی غیرمتعهد و گاه به گاه و سطحی هستند، زیرا آن‌ها می‌خواهند حس امنیت داشته باشند، اما نمی‌خواهند آن‌قدر فدارکاری کنند که از آزادی زیاد خود برای داشتن یک رابطه متعهد دست بکشند. البته، افراد مبتلا به این ذهنیت ممکن است باور داشته باشند که با دریافت ۴۰۰۰ کالری در روز هنوز هم می‌توانند وزن از دست دادن بدهند. باید به آن‌ها گفت در مورد خوردن غذا از مواد در دسترس و ارزان استفاده می‌کنید، در مورد خرید به یک فانتزی که هیچ ماده غذایی واقعی ندارد توجه کنید و مراقب باشید. این در واقع به معنای از دست دادن عشق واقعی است، که ارزش صرف وقت و زندگی را دارد.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

صدریه صامتی

کارشناسی ارشد مهندسی علوم و صنایع غذایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن