پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

موفقیت واقعا چطور به دست می آید

من از صحبت در مورد موفقیت خسته شده‌ام. خسته شده‌ام، زیرا احساس می‌کنم که تعریف من از موفقیت، متفاوت از دیگران است و با پر کردن ذهنم با تعاریف باز اندیشی موفقیت دیگران، من به‌ طور مؤثر بخشی از خودم را از دست می‌دهم.

در دنیای مملو از موفقیت و انگیزه، ما به‌ هیچ‌ عنوان کمبود مشاور را در خصوص نکات موفقیت احساس نمی‌کنیم. به همین دلیل است که ما باید از صحبت کردن در مورد چگونگی دستیابی به موفقیت جلوگیری کنیم. در عوض باید زمان بیشتری را صرف آموزش ذهن خود کنیم تا فرصت‌های موفقیت را ببینیم.

صحبت کردن منجر به انجام کار نمی‌شود

مطمئناً، گوش دادن به آخرین پادکست از Tim Ferriss می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد، زیرا او از کارکنان برتر دنیا تقلید می‌کند. شما می‌توانید با دوستانتان بنشینید و در مورد یک ایده کسب‌ و کار جدید صحبت کنید یا به اینکه چگونه در ۶ ماه آینده ثروتمند شوید فکر کنید. صحبت کردن منجر به انجام کار نمی‌شود! در نظر بگیرید که وقت خود را چگونه می‌گذرانید. سعی کنید فقط کمی تحقیق بیشتری انجام دهید یا وضعیت را کمی بیشتر تحلیل کنید. ۵ ثانیه برای مرتب کردن افکار خود زمان بگذارید و سپس به سمت چیزی که می‌دانید باید انجام دهید، شیرجه بزنید.

موفقیت برای همه سخت است

من این حرف را قبلاً زده‌ام و الان نیز می‌گویم، موفقیت توسط افراد تعریف می‌شود. برای فردی که در فقر زندگی می‌کند و برای تأمین غذای کافی برای خانواده‌اش تلاش می‌کند، موفقیت ممکن است به معنای داشتن کاری در هرکجا باشد، به‌ شرط آنکه حقوقش را به‌ موقع دریافت کند. معمولاً تعاریف مختلف از موفقیت کاملاً غیر واقعی هستند و نیاز به اصلاحاتی دارند تا واقعاً قابل‌ دستیابی باشند؛ بنابراین، به‌ جای اینکه خودتان را با تعاریف دیگران در خصوص بازاندیشی موفقیت تطابق دهید، از خودتان بپرسید که در این لحظه چه چیزی برای شما مهم است و سپس به‌ سوی آن بروید.

«موفقیت از دیدگاه همه سخت است؛ هرکسی آن را از دید خودش تعریف می‌کند و این بخشی از چیزی است که ما برای «پیشروی» انجام می‌دهیم، پیدا کردن آنچه را که هر شخص می‌خواهد به آن برسد و اشتیاق به فداکاری برای رسیدن به آن»-ویلیام شانتر

همه‌چیز به ذهنیت مربوط می‌شود

امروزه اکثر افراد با مشکلات سلامت روانی که مرتبط با اضطراب و افسردگی است رو به رو هستند. بسیاری از افراد دریافته‌اند که استرس بالا و مقایسه خود با دیگران با هم در ارتباط هستند. برای اکثر ما، استرس می‌تواند به‌ طور باور نکردنی برای بهره‌وری کار و شادی عمومی مضر باشد. اگر می‌خواهید واقعاً موفق شوید باید ذهنیتی را در خود رشد دهید که به شما این امکان را می‌دهد در لحظه زندگی کنید و استرس را کاهش دهید.

تلاش برای کمال، تضعیف‌کننده است

در حالی‌ که تلاش برای تعالی می‌تواند منجر به انگیزه و تشویق شود، تلاش برای کمال می‌تواند منجر به فساد و افسردگی شود. به خاطر ماهیت کمال، دسترسی به آن غیرممکن است، بنابراین بسیار بعید است که در جنبه‌های مختلف زندگی خود بتوانید به آن برسید. هرگز به خودتان اجازه ندهید که با رسیدن به اهدافتان تحقیر و تضعیف شوید. در عوض برای دستیابی به تعالی برای بهترین بودن در توانایی‌های خود تلاش کنید.

«کمال قابل‌دستیابی نیست، اما اگر آن را تعقیب کنیم می‌توانیم به برتری برسیم» وینس لومباردی

به دنبال نیروی اصلی خود باشید

انگیزه عمیق مستلزم آموزش مداوم است، داشتن توانایی در ایجاد احساس صلاحیت و داشتن یک هدف عمیق‌تر. یادگیری کلید اصلی موفقیت است. متأسفانه، بسیاری از افرادی که تلاش می‌کنند موفق شوند احساس می‌کنند قبل از اینکه بتوانند به سطوح موفقیت دست یابند، باید همه‌چیز را بدانند و متخصص باشند. انگیزه حاصل توسعه مهارت‌ها در کار یا تخصصی خاص است. ترکیب علاقه به یادگیری بامهارت در تخصصی به شما امکان می‌دهد تا بهتر از هدف عمیق خود آگاه شوید.

دشوار است که ذهنیتتان را نسبت به مقایسه خود با دیگران تغییر دهید. ما در جهانی زندگی می‌کنیم که به‌ طور مداوم همه‌ چیز به هم متصل است. اکنون بیش از هر زمان دیگری به اخبار دسترسی داریم و می‌توانیم بلافاصله بدانیم چه کسی در مقایسه با دیگران خوب عمل می‌کند. شما همیشه فرصت‌هایی را برای مقایسه خود با دیگران خواهید داشت، اما حقیقت این است که اگر ما با خودمان و تعریف خود از باز اندیشی موفقیت خوشحال باشیم، تنها می‌توانیم ادعا کنیم که به موفقیت دست‌ یافته‌ایم.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن